«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

جوانان

پرینت

نمودار مدیریت کارآفرینی برای ایران

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in جوانان

 

نمودار مدیریت کارآفرینی و نقش آن در ایجاد اشتغال بر گرفته از تحقیق انجام شده توسط مهندس محمد علی اثنی عشری مشاور وزیر کار و امور اجتماعی در حوزه کارآفرینی در دولت سید محمد خاتمی تحت عنوان ٌٌ ارزیابی دانش آموختگان در بازار کار و کار آفرینیٌ میباشد. متن کامل تحقیق تحت همین عنوان ٌٌ در وبسایت کارآفرینها و - لینک زیر

این لینک

منتشر شده است.

پرینت

چرا جوانان از کارآفرینی می‌ترسند؟

نوشته شده توسط کارآفرینها on . Posted in جوانان

چرا جوانان از کارآفرینی می‌ترسند؟

چرا جوانان از کارآفرینی می‌ترسند؟

جوانان معمولاً به خاطر ترس از شکست و ناکامی و نداشتن سرمایه یا فشاری که روی آن‌هاست، یک کار مستقل را شروع نمی‌کنند و محققان بر این باورند که مهمترین دلیل این ترس این است که جوانان امروز الگوی مناسبی از کارآفرینان جوان گذشته ندارند که از آن‌ها پیروی کنند‎.

بررسی‌ای که سازمان انگلیسی‎ Enterprise Insight ‎انجام داده درباره این نکته بحث کرده که ادبیات کارآفرینی در دهه ۱۹۸۰ شروع شده ولی دیگر تغییری نکرده و در آن دوره کارآفرینان قدیمی سعی کردند راهی برای نسل بعدی باز کنند. این سازمان می‌گوید کارآفرینان جوان اغلب تمایل دارند که جایگاه خود را در دنیا پیدا کرده و اثری از خود باقی بگذارند اما این ادبیات که مناسب دوره کنونی نیست و ترس از شکست و فشاری که از سوی خانواده، معلم و دوستان برای پیدا کردن شغل بر جوانان وارد می‌شود، باعث شده که آن‌ها از محقق کردن ایده‌هایشان چشم‌پوشی کنند‎.{jcomments on}

پرینت

جوان‌ها مستعد كارهاي بزرگ و كارآفريني خلاقانه هستند

نوشته شده توسط مدیریت سایت on . Posted in جوانان

- جوان‌ها مستعد كارهاي بزرگ و كارآفريني خلاقانه هستند
رضا رياضي، متولد سال 1358 و كارآفرين برتر از استان آذربايجان شرقي در بخش خدمات است. حوزه فعاليت او اطلاع‌رساني در زمينه گردشگري و داراي مدرك كارشناسي عمران و كارشناسي ارشد MBA است. فعاليت كارآفريني او تعداد زيادي را مشغول به كار كرده است و كه در صورت گسترش كار، ‌ظرفيت بيشتري هم دارد. او موفق شده با راه‌اندازي يك خط تلفن مستقل به اطلاع‌رساني تلفني در زمينه‌ هتل‌ها، اماكن اقامتي، تفريحي و گردشگري كل كشور بپردازد. رياضي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا درباره‌ زمينه‌هاي ورودش به اين فعاليت كارآفريني مي‌گويد: