توضیح و در خواست مدیریت وبسایت کارآفرینها:

علی رغم مشکلات و تنگناهائی که برای کار و خلاقیت در بخش خصوصی وجود دارد و با عنایت به اینکه متاسفانه در بسیاری موارد, دولت و بخشهای اقتصادی وابسته, رقیب شرکتها و فعالان اقتصادی در بخش خصوصی میباشند. کم و بیش , شرکتها و کارآفرینانی بعضاً گمنام هستند که درکار و فعالیتهای خود موفق بوده و به حرکت شتابان و رو به رشد خود ادامه میدهند , سعی و تلاش ما براین است تا در حد توان و امکان خود بتدریج این کارآفرینان و شرکتها و فعالیتهای آنان را معرفی کنیم.

از علاقه مندان و دوستداران رشد و توسعه اقتصادی کشور در بخش خصوصی و مدیران و کارآفرینان ارجمند توقع داریم در تماس با مدیریت وب سایت کارآفرینها ازطریق ایمیل pzasna@gmail.com ضمن ارسال بروشورها, اطلاعیه ها و برنامه های خود و شرکتهای مورد نظر , در معرفی هرچه بهتر و بیشتر ایشان مارا یاری فرمایند تا در مجموعه ایجاد شده در وبسایت, ( کارآفرینها و شرکتها) مطالب و برنامه ها و حتی کالاها و محصولات و خدمات آنها را بنحو شایسته و در صفحات مستقل و با لوگو و آرم آنها منتشرنمائیم.

رقم , رمق میخواهد!!
(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند.

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

پرینت

خسروسلجوقی، سلطان کِرم پرورشی ایران

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on .

Share this post

 

معرفی کارآفرین برتر:

خسروسلجوقی، اولین سلطان کِرم پرورشی ایران است که توانست ایجاد اشتغال از طریق هیچ , را برای جوانان ایرانی نهادینه کند. در زمانی که انجام این کار بسیار دشوار بنظر می‌رسید و باورهای جامعه این هنجار را به ناهنجاری می‌پنداشت او توانست با روحیه خستگی ناپذیر و ایمان قوی و با بکارگیری شعار «خواهی نشوی همرنگ   رسوای جماعت شو» آن را به انجام برساند.

او كسي است كه نه فقط فعل خواستن بلكه فعل توانستن را براي خود صرف كند و اين موفقيت را مرهون تلاش‌ها و پيگيری‌ها خود و حمايت‌هاي همه جانبه همسر و خانواده خود می‌داند.

مردي مهربان كه دوست دارد تجربيات خود را در اختيار همه بالاخص جوانان قرار دهد.

آقای مهندس می‌گوید باید با کرم قرمز خاکی حلقوی بارانی آشنا شوید تا همچون من عاشق شوید:

«خسرو سلجوقی» را نمی‌توان تنها با کارآفرینی که انجام داده است شناخت. بلکه او فعالیت‌های زیادی داشته که یکی از آنها پرورش کرم پروتئینی بوده است. او ابتدای صحبت‌هایش، اینگونه می‌گوید: «در عالم طبیعت 4200 گونه کرم وجود دارد. کرم‌ها وظیفه شخم زدن و جابه جایی خاک را دارند و اگر کرم در زمین وجود نداشته باشد، آن زمین بیمار است. امروزه متاسفانه با استفاده از انواع کودهای شیمیایی و سموم، بیشتر کرم‌ها از بین رفته‌اند. حالا در این میان، نوعی کرم به نام کرم «قرمز خاکی حلقوی بارانی»  وجود دارد که تفاوت بسیار زیادی با دیگر کرم‌های موجود دارد و در نوع خود کیمیا است.»

او گفته‌های خود را با ویژگی‌های این کرم جلو می‌برد: «این کرم ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که بعضی از آنها را می‌گویم. میزان پروتئین این کرم 70 درصد است در حالی که گوشت قرمز 22 درصد پروتئین دارد. پروتئین آن هم آنقدر قوی است که یک درصد آن در غذای مرغ باعث می‌شود تا 25 درصد تولید تخم مرغ و 22 درصد وزن مرغ و 7 درصد به گوشت سفید مرغ اضافه شود. همچنین مرغ در مقابل انواع بیماری‌ها مقاوم خواهد شد، طوری که تلفات در آنها به صفر می‌رسد.»

ویژگی دوم کرم این است که تولید مثل آنها در طول هفته یک به 11 است که این موضوع با اهمیتی است. اکنون سعی داریم تا تولید مثل را یک به 20 برسانیم. نکته سوم، این کرم‌ها در بدن خود امگا 3 دارند. بعد اینکه این کرم‌ها روزی یک تا 3 برابر وزن خود غذا می‌خورند. با توجه به این موضوع که خوراک آنها زباله است. پس آنها هرچه بیشتر غذا بخورند به نفع جامعه خواهد بود. ویژگی دیگر این کرم‌ها، از 21 اسید آمینه موجود شناخته شده در عالم طبیعت، 18 تای آن را در بدن خود دارند. همچنین در بدن آنها 5 نوع آنزیم کمیاب است که از آنها برای تولید محصولات بهداشتی مانند شامپو و صابون استفاده می‌شود. در این میان می‌توان به کرم DOVE اشاره کرد.

این استادیار ,به آناتومی بدن کرم اشاره می‌کند: «طول این کرم 5/7 سانتیمتر است. 5 قلب دارد. 2 جنسیتی است یعنی هم نر و هم ماده است و همه آنها باردار می‌شوند. درباره عمرش هم 2 منبع وجود دارد که یکی آمار 6 تا 12 سال را می‌دهد و دیگری 70 روز را.»

30 کرم، فرآوری همه زباله‌های خانه من را عهده دار شدند.