«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

برترینهای IT و وب

images/images 9.jpg
پرینت

زندگی مدیرعامل «واتس‌اپ» چطور می‌گذرد؟

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in برترینهای IT و وب

منبع: خبرگزاری ایسنا

 
«جان کوم» مدیرعامل اوکراینی WhatsApp، وقتی 16 ساله بود همراه با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کردند
 

به گزارش پارسینه ،دقیقاً یک سال از زمانی که فیس‌بوک، شرکت پیام‌رسان موبایلی WhatsApp را با قیمت 19 میلیارد دلار خرید، می‌گذرد. این معامله پیشگام و هوشمندانه باعث شد هر دو مؤسس این اپلیکیشن، میلیاردر شوند.

 

«جان کوم» مدیرعامل اوکراینی WhatsApp، وقتی 16 ساله بود همراه با خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کردند. این خانواده با فعالیت در زمینه فروش مواد غذایی توانسته‌اند در رفاه نسبی زندگی کنند. با حجم دارایی‌های خالص حدود 6.8 میلیارد دلار، کوم قطعاً راه زیادی را از زمان کار در حوزه مواد غذایی طی کرده است. حالا مجله بیزینس اینسایدر به بررسی روند زندگی جان کوم مدیرعامل WhatsApp در یک سال گذشته و بعد از خریده شدن شرکتش توسط فیس‌بوک پرداخته است.

 

در یک حرکت نسبتاً سمبلیک، کوم روی در دفتر قدیمی فروش مواد غذایی خودش، یکسری کاغذ مربوط به تشریفات اداری را برای معامله با فیس‌بوک امضا کرد. این دفتر قدیمی تنها کمی با دفتر مرکزی WhatsApp در مونتین ویو فاصله دارد.

پرینت

چگونه سایت جوملائی را برای موتور جستجو بهینه کنیم.

نوشته شده توسط maesnaa on . Posted in برترینهای IT و وب

 چگونه بدون هزینه وب سایت جوملایی خود را برای موتور های جستجو بهینه کنیم خیلی جا ها در این زمینه مطلب نوشته شده اما من به صورت متمرکز تجربیات خودمو براتون نوشتم.امیدوارم مفید باشد

موارد موثر در این بهینه سازی چیست؟ نکته:توضیحات بر اساس نسخه ترجمه شده توسط تیم جومفا (نماینده رسمی جوملا در ایران)داده شده است.ممکن است ترجمه های دیگر گروه ها کمی متفاوت باشد.

1.فعال کردن امکانات داخلی جوملا برای بهینه سازی وارد پنل مدیریت مدیریت محتوای جوملا میشویم.به منوی سایت قسمت تنظیمات اصلی میرویم.در قسمت " تنظیمات SEO" گزینه های (آدرسهای موتورهای جستجوی مورد پذیرش و استفاده از آپاچی mod_rewrite وافزودن پسوند به آدرسها) را فعال میکنیم سپس وارد پنل مدیریت هاست می شویم .داخل پوشه ای می شویم که جوملا را نصب کرده ایم فایل htaccess.txt را به htaccess . تغییر نام میدهیم.(توجه کنید که نقطه باید پشت htaccess باشد) بسته به تنظیمات بعضی از سرور های لینوکس ممکن است لازم باشد داخل فایل htaccess کلمات Options +FollowSymLinks را یافته و به Options +FollowSymLinks # تغییر دهید.

{jcomments on}