«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

روش های تجربی ایجاد ثروت

پرینت

صفات کار آفرینان موفق

نوشته شده توسط علی یزدی مقدم on . Posted in روش های تجربی ایجاد ثروت

صفات آفراد کار آفرین موفق

افراد کار آفرین دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از افراد عادی برجسته می نماید این خصوصیات است که سبب می شود آنها دید متفاوتی داشته باشند و با وجود همه ریسک ها و تردید ها حرکت کنند و گاه موفقیت های بزرگ که قبلا دست نیافتنی به نظر می رسید را لمس کنند. در این مقاله می خواهیم برخی از این صفات و البته مهمترین آنها را که بین کارافرینان موفق مشترک است را بیان کنیم. تا اگر شما هم به کارآفرینی علاقه مند هستید سعی کنید این صفات را در خود تقویت کنید.

{jcomments on}

پرینت

بدون سرمایه اولیه هم می‌توان میلیاردر شد:

نوشته شده توسط مدیریت سایت on . Posted in روش های تجربی ایجاد ثروت

 بدون سرمایه اولیه هم می‌توان میلیاردر شد!

ایرا لئون رنرت در سال 1943 در بروکلین نیویورک متولد شد. وی در کالج بروکلین در رشته علوم سیاسی تحصیل کرد و سپس به مدرسه تجارت استرن در دانشگاه نیویورک رفت و از این دانشگاه با مدرک MBA فارغ‌التحصیل شد. 
ایرا رنرت در حال حاضر یکی از اعضای هیات سرپرستان دانشگاهی که خود در آن تحصیل کرده بود،‌ مدرسه تجارت استرن دانشگاه نیویورک، است. رنرت در سال 1956 کار خود را به عنوان یک تحلیل‌گر اعتبارات در وال‌استریت شروع کرد. وی همچنین به طور پاره وقت به عنوان یک فروشنده برای یک شرکت ماشین‌های تحریر کار می‌کرد. ایرا رنرت قبل از آنکه کسب و کار خود، «آی ال رنرت‌اند کو» (I.L.Rennert & Co) را در سال 1962 در جنوب منهتن راه بیندازد کارگزاری سهام هم می‌کرد. در آن زمان از سوی انجمن ملی مبادله کنندگان اوراق قرضه (NASD ) به خاطر اینکه بدون سرمایه کافی فعالیت می‌کرد، مورد مواخذه قرار گرفت که این اتفاق در سال 1963 نیز تکرار شد که موجب لغو مجوز او در نوامبر سال 1964 شد. رنرت در واقع از فعالیت در صنعت اوراق قرضه منع شده بود. به گفته رنرت، وی داوطلبانه بنگاهش را تعطیل کرد و مجوزش هم براساس رویه معمول لغو شد.

ایرا رنرت طی 11 سال پس از آن اتفاق به کار مشاوره مالی مشغول بود و به بازار خصوصی سرمایه وارد شد. او از طریق استقراض بخش‌هایی از شرکت‌ها که دیگر مورد استفاده نبود، را می‌خرید و گرد هم می‌آورد. رنرت در سال 1975 یک تولید کننده ماشین خیاطی را خرید. وی چند سال بعد شرکت کوورت مارین در کانزاس سیستی ( که در سال 1992 ورشکسته شد) و پس از آن گروه فروشگاه‌های سخت‌افزار و شرکت‌های الوار سازی را خرید. رنرت در اوایل دهه 1980 به شرکت منابع یکپارچه (Integrated Resources Inc)
که از سوی مایکل میلکن تامین مالی می‌شد پیوست. او در کار اوراق بهادار پر ریسک استاد، بسیار موفق و از پیشتازان این کار بود. رنرت از مایلک‌میلکن هنر ‌سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پرریسک را آموخت. اما این شرکت در سال 1989 به خاطر یک فساد مالی از هم پاشید. البته رنرت از آنجایی که به شکل مستقل شروع به ‌سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار پر ریسک کرده بود به همراه این شرکت سقوط نکرد. وی قبلا در سال 1986 گروه رنکو ، یک شرکت ‌سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دیگر در صنایع مختلف، را تاسیس کرده بود. استراتژی او برای ایجاد این شرکت کسب سهام شرکت‌هایی که مشکل داشتند و تامین مالی این خریدها به‌وسیله اوراق بهادار پر ریسک بود. وی در سال 1992 شرکت AM جنرال (تولیدکننده وسایل نقلیه سنگین از جمله اتومبیل‌هامر در آمریکا) را به قیمت 133 میلیون دلار خرید. 
رنرت ازدواج کرده و 3 فرزند دارد. رنرت و همسرش اینگبورگ در امور خیریه بسیاری فعالیت داشته‌اند و به بسیاری از سازمان‌ها کمک مالی کرده‌اند. آنها مبلغ 5 میلیون دلار برای تاسیس مرکز ویسل به دانشگاه بوستون و 250 هزار دلار برای تاسیس مرکز لینکلن اهدا کرده‌اند. آنها در دانشگاه‌های مختلفی از جمله کالج بارنارد، کالج پزشکی آلبرت انیشتین و دانشگاه کلمبیا صاحب کرسی هستند.

پرینت

طرحهای توجیهی اقتصادی(3)

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in روش های تجربی ایجاد ثروت

طرحهای توجیهی اقتصادی برای راه اندازی کسب و کار(3)

آّبسرد کن

طرح توجیهی آبگرمکن نفتی

طرح توجیهی آچار بکس

طرح توجیهی آچار فرانسه

طرح توجیهی آچار پیچ گوشتی

طرح توجیهی آلیاژهای پلی آمید

طرح توجیهی آلیاژ PCABS

طرح توجیهی آنزیم های پانکراتیک جهت تولید چرم

طرح توجیهی آنزیم های خوراک دام و طیور

طرح توجیهی آبگرمکن گازی


 

طرح توجیهی استرهاي اسيد استيك

طرح توجیهی استارت مهتابی

طرح توجیهی استئارات کلسیم

طرح توجیهی آچار به استثنای آچار فرانسه و پیچ گوشتی

 طرح توجیهی آجر پرلیتی

 طرح توجیهی آجر سیلیسی

 طرح توجیهی اتانول

 طرح توجیهی اتاق سردخانه ی ثابت و متحرک و ساندویچ پنل

 طرح توجيهي احداث باغ پسته به مساحت 100 هكتار

ارائه طرحهای توجیهی اقتصادی در این وبسایت بتدریج تا بیش از 3000 ادامه خواهد یافت ...

 برای مشاهده و دانلود لطفاً : اینجا کلیک کنید