پرینت

ده کتاب برتر- جهانی شدن

نوشته شده توسط لستر تارو - بیل گیتس on . Posted in بدون مجموعه

Share this post

 

نام کتاب : جهانی شدن

 

نویسنده : لستر تارو 

 

ناشر: نشر فرا- مترجم, مهندس عزیز کیاوند

شعار کتاب : بخت با شجاعان یار است، آنهایی که از جای خود می جنبند گاهی می بازند و آنهایی که نمی جنبد همیشه می بازند.

 فرازهایی از کتاب :

 جهانی شدن علت نیست، معلول است. مشارکت در جهانی شدن یکی از راههایی است که کشوری بتواند فن آوریهای جدید را به کار گیرد و ثروتمند شود. جهانی شدن چیزی نیست مگر جابجائی فعالیتها به منظور کسب سود بیشتر. اگر این جابجائی، سود بیشتر عاید نمی کرد، کسی از جای خود نمی جنبید.

 با فن آوریهای جدید اطلاعات و ارتباطات، شرکتی که در پی افزایش هر چه بیشتر سود خود باشد، باید محصولات خود را در جایی از جهان بسازد که ارزانتر تمام می شوند و در جایی بفروشد که سودی بیشتر به دست آورد.

 اگر شرکتی جائی در جهان پیدا نکند که محصولات خود را با کسب سود بیشتر بفروشد، شرکتهای دیگر این کار را خواهند کرد. شرکتی که جهانی نشود، بازی را به شرکتهایی که جهانی شده اند می بازد و باید دست از کسب و کار بشوید.

 در دنیای مبتنی بر دانش، نیمی از دانش بشری می تواند در کله زنان جای گیرد. لازمه اش این است که زنان به تحصیلات و فرصتهای اقتصادی برابر با مردان دست یابند. جامعه ای که از همه ظرفیتهای مغزی و علمی خود استفاده کند، به لحاظ اقتصادی از جامعه ای که این کار را نکند، پیش می افتد.

 از صد اقتصاد بزرگ جهان، 29 تایشان شرکت هستند نه کشور

 کسی که در پوشیدن لباس خود شلخته باشد، نمی تواند محصولات با کیفیت بسازد.

 در عصر اکتشافات علمی، کشورها باید علاقه نشان دهند که خرج سفر به دیارهای ناشناخته علم و دانش را تأمین کنند

 عصر اکتشافات جغرافیایی به سرآمده است، عصر اکتشافات علمی به جای آن نشسته است.

 جوامع ترسو ثروتمند نیستند. این نوع جوامع به سفرهای اکتشافی شجاعانه ای که به آن نیاز دارند، دست نمی زنند.

 


نام کتاب : کسب و کار بر بال اندیشه

نویسنده : بیل گیتس

مترجم : دکتر عبدالرضا رضائی نژاد

ناشر : نشر فرا

شعار کتاب : به همه کسب و کارها هشدار می دهم که حتی اگر تا کنون در صنعت خود بی رقیب هستید، ممکن است به زودی مورد هجوم بازیگران داد و ستد اینترنتی قرار بگیرید !

 

فرازهایی از کتاب :

ابزار دوران صنعتی به کمک ماهیچه آمدند و ابزار دوران فراصنعتی مغزها را یاری می رسانند

آن دسته از سازمانها که ابزار دوران فراصنعتی یا دیجیتال را به خوبی در سازمانهای خود به کار گرفته اند، از سرمایه های هوشی خود حداکثر بهره را می گیرند و همینان پیشتازان و رهبران بازار در سالهای آینده اند.

کتاب «کسب و کار بر بال اندیشه» به مدیران هشدار می دهد که باید هرچه زودتر خود را با الگوی زندگی اینترنتی آشنا سازند. بیل گیتس بنیانگذار و مدیر بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان یعنی ماکروسافت در این کتاب خطاب به مدیران ارشد می گوید :

دستهای خود را به کار اندازید! بایستی با پست الکترونیک و دیگر ابزار دیچیتالی کار کنید و با روش کار آنها خوب آشنا شوید. باید به چشم ببینید که سایت اینترنتی رقیبان چگونه است. بایستی خود از کاربران اینترنت گردید «چندین کتاب در این زمینه بخوانید و سفر با شبکه جهانی را آغاز کنید

{jcomments on}