«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

میرزاکوچک خان

                                      ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

فهرست کتاب های موجود انتشارات کویر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (دهم لغایت بیستم اردیبهشت ماه 1393) + فایل pdf

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in مقالات و مطالب عمومی

Share this post

محمدجواد مظفر-انتشارات کویر

سخن ناشر:

ربع قرن پیش در سال 1368 به همت تنی چند از اهالی فرهنگ و استادان دانشگاه، انتشارات کویر پا به عرصه نشر کشور گذاشت. هرچند که در تمامی این سال ها به قول خواجه شیراز: «زهر هجری چشیده ام که مپرس» و بر همگان آشکار شد که «فرهنگ ستیزان» از هرآنچه که در توان داشتند برای از میان برداشتن آن نهال فرهنگی دریغ نکردند، لکن به همت و پایداری دست اندرکاران و لطف و همراهی کتاب دوستان و کتاب شناسان و فرهیختگان، آن نهال امروز به درخت تناوری بدل گشته که «از باد و باران نیابد گزند».

عرضه صدها عنوان کتاب در حوزه علوم انسانی به جامعه کتابخوان و پژوهشگر ایران که بسیاری از آن آثار در جایگاه کتاب مرجع در حوزه مورد بحث قرار گرفته، خود گواه صادق آن است که انتشارات کویر توانسته نام خود را به عنوان ناشر صاحب سبک و با هدف رشد و ارتقای اندیشه ورزی در جامعه به ثبت رسانده به گونه ای که امروزه بسیاری کتاب را به اعتبار ناشر آن (انتشارات کویر) خریداری می کنند.

 سالیان متمادی کتاب های منتشره این انتشارات در دانشگاه های سراسر کشور  در رشته های الهیات، علوم سیاسی، جامعه شناسی، تاریخ و ادبیات، تدریس و عناوین قابل توجهی به عنوان مرجع آزمون های ورودی کارشناسی ارشد و دکترا مورد بهره برداری قرار می گیرند.

ما نیز بر میثاق آغازین خود صادقانه پای می فشاریم که جز در راستای ارتقای فرهنگ و اندیشه گام برنداریم هرچند به قیمت «فقر و قناعت».

در این راستا یاری صاحبان قلم، اهالی فرهنگ و جامعه کتابخوان راهگشای ما به مقصد مطلوب و نهایی خواهد بود.

برای اطلاع بیشتر از عناوین کتب منتشره در انتشارات کویر می توانید فایل PDF ذیل را دانلود فرمائید.

خدایا چنان کن سرانجام کار             تو خشنود باشی و ما رستگار

 برای آگاهی از فهرست کتاب های موجود انتشارات کویر در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران (از دهم لغایت بیستم اردیبهشت ماه 1393) میتوانید  فایل pdf آنرا دانلود کنید:

لطفاً روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

Share this post