«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

میرزاکوچک خان

                                      ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

باشگاه مدیران و متخصصان ایران ; سیمرغ

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in مقالات و مطالب عمومی

Share this post

باشگاه مدیران و متخصصان ایران سیمرغ

باشگاه مدیران و متخصصان ایران سیمرغ در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تعامل بین صاحبان ایده، مدیران، متخصصان، سرمایه گذاران و توسعه کارآفرینی در کشور، تأسیس شده است. این باشگاه با هدف ایجاد شبکه تعاملی بین مدیران و متخصصان کشور، تشویق فرهنگ نوآوری و جمع آوری ایده ها در راستای اجرایی نمودن پروژه های کارآفرینی گام بر میدارد.

رویکرد اصلی باشگاه، ایجاد انگیزه، جذب، تقویت و گسترش شبکه ارتباطی یعنی اساتید دانشگاه، مدیران و متخصصین کشور و وفاداری آنان در جامعه با هدف همکاری های مشترک اعضاء است. لذا حضور و تجمع این افراد، نیازسنجی، بررسی فرصت ها و چالش ها، به اشتراک گذاشتن قابلیت ها، با بکارگیری امکانات جمعی می تواند این بستر مناسب برای انجام پروژه با منابع مشترک، ارائه خدمات و تسهیلات مناسب برنامه ریزی گردد. {jcomments on}  

 

این باشگاه نیز می تواند پل ارتباطی مؤثر و فوری بین صاحب ایده و فارغ التحصیلان، گروه های تخصصی با سرمایه گذاران و اصناف در قالب تعاملات کارآمد باشد.

همچنین باتوجه به وجود کسب و کارهای متفاوت، امکان ایجاد بستری مناسب در جهت عرضه و فروش تولیدات و محصولات اعضاء در شبکه سیمرغ به صورت اعتباری و غیراعتباری فراهم می گردد. این شبکه به هر دو صورت مجازی و غیر مجازی تعریف شده است.

حضور مدیران و صاحب نظران در شبکه مجازی سیمرغ دسترسی آنها را به اطلاعات و رفع برخی نیازهای مدیریتی و تخصصی از طریق شبکه ارتباطی و با صرف وقت، هزینه و انرژی کمتر، با سهولت بیشتر میسر می سازد.

آدرس وبسایت باشگاه مدیران و متخصصان ایران سیمرغ www.simorghclub.com می باشد.

Share this post