«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

میرزاکوچک خان

                                      ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

وزیر کشور امروز 5 بهمن 92 با مداحان برای حل معضل اعتیاد جلسه داشت.

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in مقالات و مطالب عمومی

Share this post

رحمانی فضلی - وزیر کشور

 این خبر را امشب 20:30 شبکه دو پخش کرد. ضمناً گفته شد جلسه بعدی با ورزشکاران درهمین خصوص (حل معضل اعتیاد) خواهند بود.

چون جناب رئیس جمهوری (دکتر روحانی) گفتند حتماً انتقاد منصفانه کنید و بخاطر اینکه حقیر هم به آقای روحانی رأی دادم و هم دهها اس ام اس به دوستان برای رأی دادن به ایشان فرستادم، پس به این کار جناب وزیر کشور ایراداتی دارم که از باب انتقاد منصفانه مطرح می کنم.

1-    جنابِ وزیرِ کشور اولاً نه داخل جماعت مداحان و نه مخاطبان آنها شاید حتی یک معتاد هم نباشد به این دلیل منطقی که اگر خود مداح حتی سیگار هم بکشد نمی تواند گهگاه ساعتها با صدای رسا بخواند و مخاطبان آنها هم ایضاً همینطور. چون در دسته های سینه زنی و زنجیر زنی و امثالهم پاسخ مداح را آنها بایستی با صدای رسا و گهگاه در چند ساعت دهند. پس می شود بفرمائید جلسه درخصوص اعتیاد با افرادی که نه خودشان و نه مخاطبانشان حتی اهل سیگار هم احتمالاً نیستند، یعنی چه؟{jcomments on}  

 

2-    گفتید با ورزشکاران یا نمایندگان آنها هم دراین مورد جلسه ای خواهید داشت. دراین خصوص هم اشتباه می کنید چون هم ورزشکاران و هم مخاطبان و آنهایی که در استادیوم ها گهگاه با اینکه بازی مثلاً فوتبال که 90 دقیقه است، اما طرفداران آنها از ساعتها و لااقل دقایقی قبل از شروع یک بازی با صدای بلند شعار می دهند، آنها هم اگر حتی سیکار بکشند، نه می توانند ورزشکار باشند و نه طرفدارانشان می توانند شعار بدهند و داد بزنند.

3-    جناب وزیر، ما در کشور صدها و بلکه هزارها روانپزشک، جامعه شناس و اهل تحقیق دراین حوزه را داریم. واقعاً چرا با آنها جلسه نمی گذارید؟ چرا با اینهمه پزشک در مراکز پیشگیری سوء مصرف مواد مخدر در سطح کشور جلسه نمی گذارید؟ چرا برای واردات بهترین تکنولوژی های ترک اعتیاد و داروهای مربوطه اقدام نمی کنید؟ چرا مرزها را کاملاً نمی بندید؟ چرا با همین کارشناسان و مسئولین نیروی انتظامی که سالهاست مدام معتاد می گیرند و می برند به دستگاه قضایی تحویل می  دهند و آنها هم معتادان را رها می کنند، جلسه نمی گذارید؟

واقعاً اسباب تأسف است، ما فکر می کردیم فقط در بعضی از انتصابات خودتان اعم از استانداران و فرمانداران اشتباه می کنید!! نگو که در سیاست های کلان هم اشتباه می کنید. آخر گافِ به این بزرگی یعنی نادیده گرفتن صدها و هزاران کارشناس سرشناس روانشناسی – روانپزشکی و رؤسای مراکز ترک اعتیاد و حتی خود معتادان را رها کرده با مداحان و ورزشکاران جلسه می گذارید!!

چرا با مسئولین مربوطه راجع به اشتغال جوانان جلسه نمی گذارید؟ و برای معضل بیکاری آنها با وزراء و مسئولین مربوطه در دولت، جلسه نمی گذارید؟ اعتیاد معلول است چرا به علت ها نمی پردازید؟

والسلام 

Share this post