«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

میرزاکوچک خان

                                      ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند...

 اودر نامه ای خطاب به دوستش ( میرآقا عربانی ) مینوسد: 

نا پایدار بودند , به راه مقدسشان دل نبستند و عهد شکستند, ...  ما هیچ قدمی جز در راه خدا و حفظ جان و مال و ناموس خلق او بر نداشتیم. ... در مرگ عزیزانمان گریستیم , خون دلها خوردیم و دم نیاوردیم ولی آقای من افسوس می خورم که مردم ایران , مرده پرستند و هنوز قدر این جماعت را نشناختند ولی بعد ازمحو ما آیندگان خواهند فهمید که ما که بودیم, چه می خواستیم و چه کردیم ...

کوچک جنگلی

پرینت

رابطه اُکتان بنزین ایران - آلودگی هوا و خراب شدن خودروها

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشزی on . Posted in مقالات و مطالب عمومی

Share this post

زنگنه - وزیر نفتخانم ابتکار - سازمان محیط زیست

همین 2 روز قبل 2.5 میلیون تومان صورتحساب تعمیر موتور پژو 405 که 80 هزارکیلومتر کارکرده برام صادر شد!! دخترم هم میگه تنگی نفس هوای تهران در مسیر دانشگاه و منزلی که واقع در خیابان دولت است آزارش میده!! بقیه تهرانی ها هم که از آلودگی هوا دادشان بلند است ... بعضی کارشناسان هم یکی از دلائل آلودگی شهر ها را بنزین خودروها میدانند , همان کارشناسان میگویند عدد اُکتان بنزین باید 95 باشه!! که کارشناسان غیر دولتی معتقدند احتمالاً عدد اُکتان بنزین مصرفیِ فعلی 65 است!! اگه اتوموبیل پژو هم دارید درب باک را بنزین را باز کنید , روش نوشته؛؛فقط بنزین بدون سُرب با اکتان 95؛؛...

توضیح: ( ببینید روی درب باک بنزین پژو 405 این لیبل را چسبانده اند...من امروز از پمپ بنزین فرمانیه پرسیدم گفتند اکتان اکتان بنزین معمولی 75 و اکتان بنزین سوپر 85 است!! )

 

میشه مسئولین در خصوص حل این معما توضیح بدهند!! صد البته از خانم ابتکار( رئیس سازمان محیط زیست ) و جناب زنگنه ( وزیر نفت) در پاسخ به حل این معما توفع بیشتری هست.{jcomments on}  

 با هدف كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي؛جزئيات طرح ارتقاي عدد اكتان بنزين تشريح شدمدير عامل شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي با اشاره به برنامه ارتقاي عدداكتان بنزين عرضه شده در سطح كشور، آخرين وضعيت عرضه همزمان سه تا چهار نوع بنزين در جايگاه‌ها را تشريح كرد و گفت: كمبود بنزين سوپر صحت ندارد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، مهندس جليل سالاري درباره جزئيات طرح عرضه همزمان سه تا 4 نوع بنزين با عددهاي اكتان مختلف در سطح جايگاه‌هاي سوخت كشور، گفت: يكي از سياست‌‌هاي كلان شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران، ارتقاء درجه آرام سوزي (عدد اكتان) بنزين عرضه شده در سطح جايگاه‌هاي سوخت است. 

مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران با اعلام اينكه به زودي با بهره برداري از طرح‌هاي جديد توسعه و بنزين سازي پالايشگاه‌هاي نفت امام خميني(ره) شازند، آبادان، تهران، اصفهان، لاوان و بندرعباس، امكان توليد بنزين با استانداردهاي يورو 4 و 5 اتحاديه اروپا در داخل كشور فراهم مي‌شود، تصريح كرد: ‌مطابق با برنامه زمان بندي، به تدريج با راه‌اندازي اين طرح‌هاي جديد پالايشگاهي امكان عرضه بنزين با عددهاي اكتان مختلف در سبد سوخت خودروها فراهم مي‌شود. 

وي با يادآوري اينكه در حال حاضر روزانه دو نوع بنزين با عدد اكتان 87 (بنزين استاندارد ملي) و بنزين سوپر با عدد اكتان 95 در سطح كشور توزيع مي‌شود، اظهار داشت: با تكميل و راه‌اندازي طرح‌هاي جديد پالايشگاهي تغييراتي در اجزاي سبد بنزين كشور به وجود مي‌آيد . 

وي با تاكيد بر اينكه با اجراي اين پروژه‌ها به تدريج بنزين با عدد اكتان 90 جايگزين بنزين معمولي فعلي با عدد اكتان 87 خواهد شد، بيان كرد: ارتقاء عدد اكتان بنزين علاوه بر كاهش آلاينده‌هاي زيست محيطي، دستاوردهاي متعدد اقتصادي هم به همراه دارد. 

مهندس سالاري در خصوص نحوه عرضه همزمان 3 تا 4 نوع بنزين در سطح جايگاه‌هاي سوخت، توضيح داد: با اعمال برخي از تغييرات در زيرساخت‌هاي جايگاه‌ها، همچون مخازن زيرزميني و يا تلمبه‌هاي سوخت، امكان عرضه همزمان چند نوع بنزين با عددهاي اكتان مختلف فراهم مي‌شود. 

مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينكه به تدريج با تغييرات ساختاري در خودروهاي جديد، بنزين با اكتان 87 ديگر مور نياز خودروها نخواهد بود، تبيين كرد: بر اين اساس همسو با ارتقاء ساختارهاي موتور خودروها، امكان عرضه بنزين با كيفيت بالاتر در سطح كشور فراهم مي‌شود؛ به طوري كه به تدريج عدد اكتان بنزين معمولي از 87 به 90 ارتقاء پيدا مي‌كند. 

وي با اعلام اينكه متناسب با شرايط بازار داخلي، علاوه بر عرضه بنزين با اكتان 90، امكان عرضه بنزين با اكتان 95 و يك بنزين جديد با اكتان بين 90 تا 95 وجود ‌دارد، درباره نحوه قيمت گذاري بنزين با اعداد اكتان جديد، افزود: هم اكنون سياست هاي قيمت‌گذاري در سطح كلان دولت انجام مي‌شود كه در صورت عرضه بنزين با اعداد اكتان مختلف، قيمت‌گذاري اين فرآورده‌هاي نفتي نيز توسط دولت تعيين و ابلاغ خواهد شد. 

اين مقام مسئول همچنين در خصوص كمبود بنزين سوپر در جايگاه‌ها، گفت:‌ در حال حاضر شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي هيچگونه كمبودي براي عرضه بنزين سوپر به جايگاه‌ها ندارد و عرضه اين بنزين متناسب با نياز مشتري و نحوه تقاضا، در بازارهاي داخلي عرضه مي‌شود. 

وي با تاكيد بر اينكه در شرايط فعلي هيچگونه مسئوليتي براي عرضه بنزين سوپر به جايگاه‌ها توسط شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي وجود ندارد، تاكيد كرد:‌ جايگاه‌داران در حد ميزان تقاضا اقدام به عرضه بنزين معمولي يا بنزين سوپر در مجاري‌هاي عرضه سوخت مي‌كنند. 

وي در پايان خاطرنشان كرد: با ارتقاء عدد اكتان بنزين، علاوه بر بهبود كيفيت بيشتر اين فرآورده نفتي، دستاوردهاي ديگري همچون زيست‌محيطي، كاهش آلايندگي‌هاي هوا و حذف برخي از تركيبات آلاينده حاصل خواهد شد.

منبع: پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران