«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

آموزش و راهنمای کارآفرینی

پرینت

طراحی آموزشی کسب و کار و صنعت

نوشته شده توسط مرتضی کرمی on . Posted in آموزش و راهنمای کارآفرینی

 مفهوم‌ شناسی طراحی XE "طراحی"  آموز

طراحی چیست؟

لازم است قبل از این‌که به تعریف عبارت طراحی XE "طراحی"  آموزشی بپردازیم، اجزاء شکل‌دهنده این عبارت را (طراحی و آموزش XE "آموزش" ) به‌صورت جداگانه تعریف نماییم. بر این اساس ابتدا به تشریح مفهوم طراحی می‌پردازیم.

شاید ساده‌ترین تعریف از طراحی XE "طراحی"  تعریفی باشد که توسط ویلسون[1] (1997، ص3) ارائه شده است. او بیان می‌کند: «طراحی فرایندی است که به وسیله آن چیزی ساخته می‌شود».

بر اساس این تعریف طراحی XE "طراحی"  آموزشی درواقع فرایندی است که طی آن آموزش XE "آموزش"  ساخته می‌شود.

تعاریف ذیل مفهوم طراحی XE "طراحی"  از منظر دیگری بررسی نموده‌اند.

«طراحی XE "طراحی"  اساساً یک فرایند عقلانی، منطقی و متوالی به منظور حل مسائل می‌باشد. بر این اساس فرایند طراحی را می‌توان فرایند حل مساله دانست». (بیلتون،[2] 2005، ص 1)

«طراحی XE "طراحی"  فرایند حل مساله به منظور ایجاد برخی راه حل‌های جدید می‌باشد». (معلم، 2006، ص4)

هربرت سایمون[3] (1997) برنده جایزه نوبل در اقتصاد و یکی از بنیان‌گذاران علوم شناختی نیز طراحی XE "طراحی"  را به‌عنوان فرایند حل مسأله تعریف می‌کند. هدف طراحی مطابق با نظر سایمون دستیابی به بهترین راه حل باتوجه به اطلاعلات موجود می‌باشد. بر این اساس «طراحی فعالیتی انسانی است که پاسخی برای نیازهای متغیر بشر تهیه می‌کند». (شامباگ و مگلیارو،[4] 2006، ص، 31) 

گوردون رولند[5] (1993) دیدگاه عملگرایانه‌ای در زمینه طراحی XE "طراحی"  دارد و به‌زعم وی فرایند طراحی به ایجاد راه حل کمک می‌کند اما همچنین به درک بهتر خود مسأله نیز کمک می‌کند به گونه‌ای که راه حل برنامه‌ریزی شده نسبت به برداشت اولیه آگاهانه‌تر است. فرایند طراحی، ما را به تفکر و شکل‌دهی مجدد مسأله هدایت می‌کند. این شکل‌دهی مجدد به ما کمک می‌کند که مسأله را از زوایاي جدیدی ببینیم و از چشم‌اندازهای متفاوت دیگران آگاه شویم و ماهیت پیچیده آنچه که رخ داده تا منجر به مسأله شده است را بهتر درک کنیم. (به شکل 1-1 نگاه کنید)

شامباگ و مگلیارو (2006) خاطرنشان می‌سازند که فرایند طراحی XE "طراحی"  دارای یک‌سری ویژگی‌ها می‌باشد که عبارتند از:

·  طراحی XE "طراحی"  فعالیتی عمل‌گرایانه (و لذت‌بخش) می‌باشد.

·  فرایند‌های طراحی XE "طراحی" ، ما را در رسیدن به راه حل از طریق درک بهتر مسأله یاری می‌کنند.

·  فرایندهای طراحی XE "طراحی"  مشارکت انسان را می‌طلبد.

·  فرایندهای طراحی XE "طراحی"  قابل آموزش XE "آموزش"  هستند.

 رونالد(1993)                                            سایمون(1996)

 شکل 1-1. اهداف طراحی XE "طراحی"  (شامباگ و مگلیارو، 2006، ص 32)

 به‌طور خلاصه به‌عنوان جمع‌بندی این بحث می‌توان این‌گونه بیان نمود که طراحی، XE "طراحی"  فعالیتی جهت حل مسأله در جهت تحقق نیازهای انسان می‌باشد.{jcomments on}

پرینت

ضرورت آموزش كارآفريني

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in آموزش و راهنمای کارآفرینی

اهميت كارآفريني انكار ناپذير و پرداختن به آن از ضروريات حال حاضر كليه كشورها است.

براساس بررسي هاي به عمل آمده نقش و جايگاه كارآفريني كاملاً مشخص و پرداختن به آن جزو برنامه هاي اصلي طرحهاي توسعه كارآفريني كشورها است.
اهدافي كه در برنامه هاي آموزش و پرورش كارآفرينان پيگيري مي شود عبارتند از:تربيت كارآفرينان جديد, هدايت كارآفرينان به سمت كسب مهارتهاي لازم و ارائه مهارتهاي لازم به آنان به منظور بالابردن ميزان موفقيت آنان در كسب و كارهايي كه شروع مي نمايند.

ضرورت آموزش كارآفريني
در حال حاضر سير تحولات جهاني , كارآفرينان را در خط مقدم توسعه فن آوري و توسعه اقتصادي قرار داده است. تجربه موفقيت آميز اغلب كشورهاي پيشرفته و نيز برخي از كشورهاي در حال توسعه در عبور از بحرانهاي اقتصادي به واسطه توسعه كارآفريني در آن كشورها, موجب گرديده تا ساير كشورها نيز براي كارآفريني, كارآفرينان و شكل گيري كسب و كارهاي نوآورانه اهميت خاصي قائل گردند. با عنايت به پديده جهاني شدن اقتصاد, برخي عقيده دارند كه « بازارهاي جهاني فردا از آن شركتهايي است كه به ريسك پذيري كارآفرينانه بها مي دهند و براي گسترش سرمايه هاي فكري خود در حد كلان سرمايه گذاري مي كنند, در بالندگي فردي پرتلاشند و در خط مشي گذاري, شرايط محيطي را مد نظر قرار مي دهند» (به نقل از احمد پور). بر همين اساس, توسعه كارآفريني از جنبه هاي گوناگون مدنظر قرار گرفته است. آموزش, يكي از جنبه هاي مهم در گسترش كارآفريني است كه مورد توجه ويژه اي واقع شده است. با توجه به مطالعات مختلفي كه صورت گرفته ثابت شده كه ويژگيهاي كارآفرينان اغلب اكتسابي است و نه توارثي و از اين رو در حال حاضر آموزش كارآفريني به يكي از مهمترين و گسترده ترين فعاليتهاي دانشگاهها تبديل شده است.