«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

کارآفرینی در همه رشته ها

پرینت

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار عوامل تولید فیلم سینمایى «شیار ۱۴۳»

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in کارآفرینی در همه رشته ها

 نوشته شده توسط مدیریت سایت on 19 اسفند 1393.

مریلا زارعی

نمایش بخشی از فیلم + لینک دانلود

 

بیانات در دیدار عوامل تولید فیلم سینمایى «شیار ۱۴۳»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر با دست‌اندرکاران برگزاری یادواره‌های شهدا تاکید کردند «روزبه‌روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه‌ی ما رواج پیدا کند.» به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن کامل بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار عوامل فیلم سینمایی شیار ۱۴۳ را که در تاریخ ۲۶ خردادماه ۱۳۹۳ برگزار شده بود، منتشر می‌کند.بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌ (۱)
من فیلم را دیدم؛ بسیار فیلم خوبى بود. ما از سینما سررشته نداریم، امّا به‌عنوان مستمع، بالاخره یک داورى‌اى انسان پیدا میکند؛ هم از لحاظ داستان، که یکى از کمبودهاى اساسىِ فیلمهاى ما نداشتنِ داستان خوب و پر کشش است، این فیلم یک داستان خوب و جذّاب [داشت] و داراى پیچ داستانى - که خیلى هم قشنگ این پیچ، در فیلم باز شد - بود؛ هم از لحاظ کارگردانى، این خانم آبیار - که لابد اینجا تشریف دارند -(۲) خیلى خیلى خوب فیلم را کارگردانى کرده بودند؛ هم از لحاظ بازىِ قهرمان اصلى، خانم زارعى - که نمیدانم ایشان اینجا تشریف دارند یا نه -(۳) واقعاً سنگ تمام گذاشته بودند

پرینت

علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد شد

نوشته شده توسط همشهری آنلاین on . Posted in کارآفرینی در همه رشته ها

 

 زندگینامه: علی مرادخانی (۱۳۳۷-)

علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد
موسیقی > نهادها- همشهری آنلاین:
علی مرادخانی سال ۱۳۳۷ در قم متولد شد. او در رشته روانشناسی از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

مرادخانی از سال 1359 وارد کارهای اجرایی در حیطه هنری شد. نخستین سمت او مدیر کل تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهریور سال 1359 بود. بعد از آن او از سال 1363تا 1365 مدیرکل همکاری‌های سمعی و بصری و از سال 65 تا 67 مدیرکل آموزش فیلمسازی شد.

مشاورت معاون سیاحتی و زیارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال های 67 تا 69 از دیگر سمت‌های علی مرادخانی بود.

مهم‌ترین سمتی که او را در جامعه هنری شناساند، مدیریت مرکز سرود و آهنگهای انقلابی(بعدها مرکز موسیقی) وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. او به همراه افرادی همانند مرحوم فرید سلمانیان و ایرج نعیمایی، از سال 1369 سکان مدیریت موسیقی کشور را به دست گرفت. توسعه جشنواره موسیقی فجر که در دوره‌ای تا 16 روز هم اجرا شد، طراحی و اجرای جشنواره موسیقی جوان، جشنواره فصلی موسیقی جوان، جشنواره موسیقی نواحی ایران، جشنواره ذکر و ذاکرین و انتشار مجموعه 96 ساعته از موسیقی نواحی ایران، طراحی و اجرای اولین جشنواره موسیقی پاپ، جشنواره بانوان (گل یاس) و جشنواره ملل مسلمان و نیز بنیان گزاری ارکستر ملی ایران با همکاری استادفرهاد فخرالدینی از جمله اقدامات وی بود.

{jcomments on}  

پرینت

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

نوشته شده توسط محمد علی اثنی عشری on . Posted in کارآفرینی در همه رشته ها

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل !!

 در یکی از منوهای این سایت نوشته ایم کارآفرینی در همه زمینه ها و رشته ها، شاید این سئوال به طور جدی مطرح شود که منظور چیست؟

-         البته مدتهاست میخواست در اینباره مطلبی بنویسم لکن این موضوع منجر به این شد که این یادداشت یعنی دی ماه 1390 به رشته تحریر درآید، چنانچه قدری طولانی شد پیشاپیش از خوانندگان و کاربران گرامی وب سایت عذرخواهی می شود.

-         خاطرم هست در سالهای 5-1374 که با یکی از دوستان دنبال واژه ای و کلمه ای می گشتیم تا بگوئیم تعداد محدودی از افراد درهمه جوامع ناآرام، خلاق و در پی جنب وجوش فراوانند و تعدادی شاید حدود ده برابر جماعت اول دنبال آرامش، بی تحرکی و یا کم تحرکی، فقط زیستنِ بی دردسر و حرکتهای بدون ریسک هستند، بالاخره بعد از بحثهایی در این مورد و اشاره کردن به مصداق هایی در طول تاریخ، به این نتیجه رسیدیم که نه تنها در زمینه های اقتصادی بلکه در همه رشته ها و زمینه ها این موضوع، صدق می کند.

قبلاً درصد کمی از مردم به انواعی از هنر گرایش و علاقه داشتند، اول به مشاهده آثار هنری و اگر ساز و آواز باشد به شنیدن آن و از میان این عده، عده غربارشده تری تمایل به یادگیری و به عبارتی هنرمند شدن، گرایش پیدا می کنند و بسته به امکانات و استعدادها و خلاقیت های درونی باز تعداد برگزیده تری از این جماعت آنچنان شیفته و دلباخته اینگونه کارهای هنری می شوند که در مدتی نه چندان طولانی به اوج ترقی و تعالی و پیشرفت رسیده و خالق آثار هنری می گردند.

این روش تقریباً در حوزه های تجاری، بازرگانی، پیشه وران، صنعت گران، کشاورزان، صنوف مختلف، دانشگاهیان حدوداً به همین شکلی که توضیح داده شد، جریان داشته و دارد.