«رقم، رمق می خواهد»

(میرزا تقی خان امیرکبیر 1222-1268 هجری قمری)

دویست و یازدهمین سال تولد بزرگ طلایه دار صنعت ایران گرامی باد.

مردی که واردات کالاهای خارجی که از اواسط صفویه بازارهای ایران را اشباع کرده بودند، در زمان او به نصف تقلیل یافت و درآمدهای ایران در اواخر کار او تا 5 برابر افزایش یافت. ایران در زمان امیر کبیر موفق شد برای اولین بار حضوری درخور توجه در نمایشگاه بین المللی کالا که در انگلیس برگزار شده بود، پیدا کند و کالاهای صنعتی تولید ایران را که همگی در زمان امیر پا گرفته بودند، معرفی کند. 

این مَثَل یادگار اوست که «رقم، رمق می خواهد»

برای مطالعه زندگی نامه امیر, اینجا کلیک کنید

{mp4}amir-1{/mp4}

ایده های کارآفرینانه

پرینت

نمودار کارآفرینی - همراه با صدای نوری

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in ایده های کارآفرینانه

پرینت

در باره کار آفرینی- ایده ها

نوشته شده توسط مدیریت سایت on . Posted in ایده های کارآفرینانه

میلیونر شدن چندان هم سخت نیست ، البته کم هستند افرادی که اعتماد به نفس و توانایی آن را داشته باشند که ایده های کوچک و جالب و در عین حال پردرآمد خود را به مرحله ی اجرا درآورده و از آن کسب درآمد کنند ، آنهم درآمدهای میلیونی ! همه ی ما در ذهنمان ایده هایی داریم که بنا به توجیهات خودمان - مانند وقت نداشتن و یا کمبود سرمایه - از آنها به راحتی می گذریم ، در حالی که تنها مشکلی که جلوی ایده های خلاقانه را می گیرد تنبلی و عدم اراده ی قوی است ، بنابراین سعی کنید

پرینت

نكته‌هايي از كارآفريني براي رسيدن به فكر و ايده جديد

نوشته شده توسط مدیریت سایت on . Posted in ایده های کارآفرینانه

نكته‌هايي از كارآفريني براي رسيدن به فكر و ايده جديد سر باد كرده بهتر از مغز چروكيده است. (ضرب‌المثل چيني) در يك شركت فعال و خلاق، علاوه بر تجربه و توسعه، ايده‌ها در حكم خون سازمان است. (ريچارد برانسون) با كار كردن بر روي ايده‌هايتان به انها ارزش دهيد. (دكتر رابينز) هرگاه كسي عقيده‌ي نويي را ارائه مي‌كند، مي‌داند كه ‌ده‌ها نفر پيش از او نيز آن را در سر داشته‌اند، اما تنها در سر(جك ولش) تازگي و جديد بودن يك ايده از سهولت اجراي آن اهميت كمتري دارد. (ميرا مالساناگا) انديشه‌هايي كه ديروز در سرتان مي‌گذشت، امروز شما را آفريده. انديشه‌هايي كه امروز در سرتان مي‌گذرد، فرداي شما را خواهد ساخت. (كاترين پاندر) يك ايده مي‌تواند به خاك بخورد و يا به جادو تبديل شود، اين بستگي به فردي دارد كه با آن برخورد مي‌كند.