مقاله ها

پرینت

سیاست و امنیت - جوادظریف - سردار قاسم سلیمانی

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in بدون مجموعه

Share this post

سردار قاسم سلیمانی - محمدجواد ظریف

چنانچه بخواهیم در حوزه امنیت و سیاست مردانی را معرفی کنیم ...بنظر میرسد سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از بسیجیان کهنه کار دوران دفاع مقدس است و تیم همکاران او را که عمتدتاً برای مردم م کشورهای منطقه ناشناخته هستند را در حوزه امنیت و جناب محمدجواد ظریف وزیر محترم خارجه , و تیم تقریباً شناخته شده همکارانشان را بعنوان مردان سال جمهوری اسلامی باید معرفی کنیم ...ناگفته نماند بنظر من کارِ تیم سردار سلیمانی و اکیپ جناب ظریف دوبال کبوتر پیشرفت است ...یک وقت , دوستی میگفت و مینوشت که ,, فشار , از پایین و چانه زنی از بالا,,  هرچند آن دوست عزیز ما بیشتر این روش را برای داخل بکار میبرد ,...

که خود تحلیل جداگانه ای را میطلبد ...لکن این روش در سیاست خارجی هم کارآمدی خود را نشان داد ...بی تردید چنانچه فداکاری و ایثار و جهاد جانانه تیم سردار سلیمانی در عراق و سوریه و لبنان نبود , مسلماً قدرت چانه زنی تیم مذاکره کننده با 5+1 و در راس آنها , آمریکا زیادنبود ...من در جایی نوشتم. اگر نبود سیاست و روش دفاع و مبارزه  نظامی در خارج از مرزها ...حالا باید مثل اوائل دفاع, در برابر صدام, در قصرشیرین و سوسنگرد ...و تمام شهرها و استانهای مرزی با گروه داعشِ ساخته و پرداخته اسرائیل و قدرت های جهانی و منطقه ای میجنگیدیم و به نهاد های بین المللی التماس میکردیم.

در اینجا , فرصت را غنیمت شمرده , یاد و خاطره شهید یاری را گرامی میداریم ...مطلب زیر را بخوانید...و تصاویر را ببینید...

پهلوانی دومین شهید کرمانشاهی مدافع حرم در نبرد با تکفیر
مرصادنیوز: فرزند شهید صادق یاری گلدره، دومین شهید مدافع حرم استان کرمانشاه سخنان جالب توجهی را از نحوه شهادت و دلیرمردی این مرد مبارز 60 ساله را در گفتگو با مرصاد بازگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، پنج شنبه هفته گذشته کرمانشاه دومین شهید مدافع حرم را بعد از شهادت حاج مهدی نوروزی تقدیم کرد.  حاج صادق یاری گلدره، مرد 60 ساله ای که تقریبا تمام طول عمر خود را وقف مبارزه و خدمت در راه سیره پاک معصومین (ع) کرد.

 گفتگو با فرزند شهید یاری گوشه ای از رشادت ها و شجاعت های این پیرمرد مبارزه علیه تکفیر و ترور را بیش از پیش نمایان می کند.

دکتر سهیل یاری در گفتگو با خبرنگار سرویس جهاد  و مقاومت شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: پدرم ششمین شهید از خانواده ماست.

وی ادامه داد: دو نفر از برادران حاج صادق در مبارزه با تکفیری ها و تروریست ها در عراق به شهادت رسیدند و دو برادر دیگر ایشان نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس به فیض شهادت نائل آمدند.فرزند شهید صادق یاری تصریح کرد: همچنین یکی از برادرهای بنده و فرزند حاج صادق نیز در همین راه به شهادت رسیده است و بنابراین پدرم ششمین شهید از خانواده ما در راه ائمه اطهار (ع) است.

وی افزود: شهید صادق یاری در عملیات های اخیر علیه تکفیری ها در تکریت با یک اقدام عجیب و متحیر کننده مانع از خباثت تروریستها شده و جان عده زیادی از رزمندگان اسلام را نجات می دهد.

سهیل یاری گفت: پنجشنبه هفته گذشته یک کامیون پر از مواد منفجره توسط تکفیری ها برای یک عملیات انتحاری در حال حرکت به سمت استقرار مدافعان حرم بوده است. حاج صادق به محض اینکه متوجه نیت خبیث تروریستها می شود سوار بر خودروی خود با سرعت به سمت کامیون آماده برای عملیات انتحاری حرکت کرده و با برخورد با آن، کامیون را در منطقه ای دور از حضور رزمندگان منفجر می کند و به شهادت می رسد.به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، کرمانشاه شهید مهدی نوروزی و شهید صادق یاری گلدره را به عنوان شهدای مدافع حرم تقدیم ساحت ذوات مقدسه معصومین (ع) نموده است.

Share this post