مقاله ها

پرینت

جناب زنگنه : از شما و همکارانتان توقع نمیرفت که ....

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in بدون مجموعه

Share this post

زنگنه وزیرنفت

جناب زنگنه : واقعاً از شما و همکارانتان توقع نمیرفت تا استاندارد کردن سوخت مثلاً رساندن اُکتان بنزین به 95 (به لیبلی که به درب پژوهای 405 چسبانیده اند نگاه کنید ) و سایر محصولات , با اجرای مرحله دوم هدفمندی وحذف یارانه های مردم موافقت کنید !!...  شما خودتان چند سال قبل در تلویزیون گفتید ؛ قیمت تمام شده استخراج نفت بدلیل استفاده از تکنولوژی های نو و به روز  در عربستان 2 دلار و در ایران حدود 10 دلار است!! {jcomments on}  

همچنین شما , مدتی وزیر نیرو بودید وخوب میدانید, جمع تلفات و پِرتی های برق بعلاوه برق دزدی و امثالهم گاهاً به نزدیک 30% میرسد درحالیکه مثلاً این عدد در کره جنوبی حدود 4% است ...اصلاً اگه این مشکلات را حل کنید خیلی ها نیاز به یارانه ندارند ... چرا مردم باید هزینه های سوء مدیریتها را  بدهند...یعنی پول آب آشامیدنی غیر استاندارد و آلوده!! برقِ اکثراً حدود متوسط 190 ولت بجای 220 ولت و قطعی های اینها در حیلی از شهرهای کوچک و ... و ... واقعاً این کارها از این دولت بعید بوده و هست ...متاسفم!!

توضیح نخست :لِیبلی که به درب باک بنزین اتومبیلهای پژو 405 چسبانده شده:

بنزین

توضیح دوم: کارشناسان رسمی برق میزان تلفات و پِرتی های برق را طبق نمودار زیر حدود 14% و کره جنوبی را حدود 4% اعلام و منتشر کرده اند ... اما کارشناسان غیر رسمی حدود 30% !!

تلفات برق در ایران

Share this post