پرینت

شجره نامه مرحوم ملا حسنعلی اثنی عشری

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in رویدادها و مطالب ارسالی اعضاء و کاربران :

Share this post

شجره نامه  حجت الاسلام والمسلمین , شیخ ملا حسنعلی اثنی عشری

بسم الله الرحمن الرحیم

شجره نامه معلم(ره)

مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آشیخ ملا حسنعلی اثنی عشری از روحانیون وارسته در خانواده ای روحانی و متّدین به دنیا آمد ، در زمان حیات حضرت آیت الله آسیدابوالحسن اصفهانی(مرجعیت شیعه جهان اسلام)از شاگردان حضرت آیت ا... آسید محمدباقر درچه ای بود و ساکن خمینی شهر که به دعوت ارباب کلیشاد مرحوم ملانصراله جهت تبلیغ و ترویج دین و اقامه نماز وحل امور شرعی مردم به این دیار عزیمت نمود و در مسجد حاج حیدر (اولین مسجد دائر در کلیشاد در آن زمان )فعالیتهای مذهبی خود را آغاز نمود و بنیان گذار آموزش تجوید وقرائت قرآن و سواد آموزی به سبک قدیم شد که به همین سبب اهالی محل لقب معلم به او دادند و به همین نام مشهور است و بسیاری از مردم محل و بزرگان و پیرغلامان اهلبیت عصمت و طهارت (س) از شاگردانش بودند و از او به نیکی یاد می کنند و در همین محل نیز با خواهر یکی از سادات بزرگوار و برجسته کلیشاد به نام آسیدعلیمحمد امامی تشکیل خانواده می دهد که حاصلش فرزند صالحی به نام آمیرزا احمد بود و در 22 محرم سنه 1338 هـ ش دعوت حق را لبیک میگوید.

 پدرش: حضرت حجت الاسلام آشیخ ملا محمدعلی از روحانیون سرشناس و بنام خمینی شهر که اکنون مسجدی در بازار قدیم خمینی شهر محله باورگان که در آن اقامه نماز می کرده به نامش نامگذاری و به زبان محلی به نام مسجد مُلَندَلی(ملا محمدعلی) مشهور است .

عموی بزرگوارش: مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ملارحیم از روحانیون خطه خمینی شهر بوده و فعالیتهای مستمری در امورات مذهبی داشته است.

برادرانش: حضرات حجج اسلام آشیخ ملاابوالقاسم و آشیخ ملاحسین و آشیخ ملااحمد(که در حرم حضرت عبدالعظیم مدفون می باشد) از روحانیون برجسته بودند که در راه تبلیغ و نشر دین فعالیت های مفیدی داشته اند.

فرزندش:حاج میرزا احمد اثنی عشری معلم قرآن و خادم اهل بیت(س) از معتمدین محل که در ادامه  راه پدرش حتی در زمان حیات پدر و پس از آن نیز امام جماعت و بانی احیاء و بازسازی مسجد حاج حیدر و نیز  ایثارگر دفاع مقدس در این زمان بوده است که در سال 1384 هـ ش به رحمت ایزدی پیوست.

از نوه هایش: می توان شهید علی اصغر اثنی عشری که در سال 1367هـ ش در سن 19 سالگی  در منطقه شلمچه به شهادت رسید و روحانی جانباز آشیخ حسنعلی اثنی عشری که پس از 25 سال تحمل رنج ناشی از صدمات جنگ در تاریخ 29/8/92 هـ  ش در سن 51 سالگی به لقاء ا... پیوست را نام برد و همگی باعث افتخار بودند که در وصفشان پیر بزرگواری از پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت(س) (حاج محمود جعفری) مصداق شجره طیبه یاد کرده اند.

روحشان شاد یادشان گرامی با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و قرائت فاتحه

 

پدرش: حضرت حجت الاسلام آشیخ ملا محمدعلی از روحانیون سرشناس و بنام خمینی شهر که اکنون مسجدی در بازار قدیم خمینی شهر محله باورگان که در آن اقامه نماز می کرده به نامش نامگذاری و به زبان محلی به نام مسجد مُلَندَلی(ملا محمدعلی) مشهور است .  عموی بزرگوارش: مرحوم حجت الاسلام و المسلمین ملارحیم از روحانیون خطه خمینی شهر بوده و فعالیتهای مستمری در امورات مذهبی داشته است.  برادرانش: حضرات حجج اسلام آشیخ ملاابوالقاسم و آشیخ ملاحسین و آشیخ ملااحمد(که در حرم حضرت عبدالعظیم مدفون می باشد) از روحانیون برجسته بودند که در راه تبلیغ و نشر دین فعالیت های مفیدی داشته اند.  فرزندش:حاج میرزا احمد اثنی عشری معلم قرآن و خادم اهل بیت(س) از معتمدین محل که در ادامه  راه پدرش حتی در زمان حیات پدر و پس از آن نیز امام جماعت و بانی احیاء و بازسازی مسجد حاج حیدر و نیز  ایثارگر دفاع مقدس در این زمان بوده است که در سال 1384 هـ ش به رحمت ایزدی پیوست.  از نوه هایش: می توان شهید علی اصغر اثنی عشری که در سال 1367هـ ش در سن 19 سالگی  در منطقه شلمچه به شهادت رسید و روحانی جانباز آشیخ حسنعلی اثنی عشری که پس از 25 سال تحمل رنج ناشی از صدمات جنگ در تاریخ 29/8/92 هـ  ش در سن 51 سالگی به لقاء ا... پیوست را نام برد و همگی باعث افتخار بودند که در وصفشان پیر بزرگواری از پیرغلامان اهل بیت عصمت و طهارت(س) (حاج محمود جعفری) مصداق شجره طیبه یاد کرده اند.  روحشان شاد یادشان گرامی با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و قرائت فاتحه

Share this post