رویدادها و مطالب ارسالی اعضاء و کاربران :

پرینت

کاریزمای تحریف شده؛ مروری برمتن های سانسور شده امام خمینی

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in رویدادها و مطالب ارسالی اعضاء و کاربران :

سانسور و تحریف تغییرات اعمال شده از سوی امام خمینی در معنای فقه، عرف، اجتهاد، ولایت و ولایت فقیه

کد خبر: 36828 | تاریخ خبر: 18/05/1393

 
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

 

جماران ـ امین کریم الدینی: واقعیت این است که تنها انتشار متون امام خمینی توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی برای ارائه تصویری واقعی از اندیشه ایشان کافی نیست روشن است که اگر متنی که دارای جایگاهی راهبردی در تعیین مختصات اندیشه ایشان است؛ پس از نشر حتی یک بار هم در رسانه ملی به بحث گذاشته نشده باشد، می توان آن را مصداق نوعی از سانسور اندیشه امام خمینی دانست.


به راحتی می توان گفت هیچ فعال سیاسی در ایران نیست که گزاره «پشتیبان ولایت فقیه باشید؛ تا به مملکت شما آسیب نرسد» را به عنوان گزاره ای منتسب به امام خمینی نشنیده یا نخوانده باشد. این در حالی است که چنین گزاره ای هرگز نه در مجموعه 21 جلدی سخنرانی ها و پیام ها و احکام امام با عنوان «صحیفه امام» وجود دارد و نه در مجموعه 50 جلدی آثار فقهی، اصولی، فلسفی، عرفانی ، و تفسیری او!


 خوانش های تقطیع شده، عبارت خوانی های غیرروش مند
سانسور به مثابه «چینش سلیقه ای عبارات تقطیع شده»
بحران فقدان روش در حوزه؛ به نام متفکر بر ضد تفکر


تنها توجه به این نکته که در جامعه ما یکی از پرتکرار ترین جملات نقل شده از امام خمینی هرگز از سوی ایشان عنوان نشده است نیز برای درک دایره تحریفات انجام گرفته در اندیشه امام خمینی کافی نیست. بلکه دامنه این تحریفات به اندازه عمیق و گسترده است که می توان گفت بخش عمده ای از تصویری که از امام خمینی ساخته می شود نه تنها مقصود و خواست وی نیست؛ بلکه درست در نقطه مقابل و در تضاد با تفکر و معنای مقصود وی از متنش قرار دارد.
شیوه امروز اکثر قریب به اتفاق طلاب و استادان حوزه علمیه برای تفسیر متن یک متفکر، «عبارت خوانی» و به تعبیری «چینش سلیقه ای» و مجموعه ای از تعابیر و گزاره های وی برای دست یابی به معنای مقصود او از متنش است و این درست همان روشی است که بیشترین کارآمدی را در سانسور و ارائه تصویری کاریکاتوری از اندیشه امام خمینی داشته است.

پرینت

ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺧﺸﮏ ﺷﺪ!

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in رویدادها و مطالب ارسالی اعضاء و کاربران :


ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺗﺎﯾﻤﺰ ﻣﺎﻟﯽ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﺍﯼ ﺑﺎ ﻋﻨﻮﺍﻥ "ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺧﺸﮏ ﺷﺪ " ﻣﯽ ﻧﻮﯾﺴﺪ ﮐﻪ:
"ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻫﻔﺖ ﻫﺰﺍﺭﺳﺎﻟﻪ ﺗﺎ ۲۰ ﺳﺎﻝ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺯ ﺑﯽ ﺁﺑﯽ ﻭ ﺧﺸﮑﺴﺎﻟﯽ ﻧﺎﺑﻮﺩ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﯿﺎﺑﺎﻧﯽ به حاﯼ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﻣﺎﻧﺪ، ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﮔﯿﺎﻩ ﻭ ﺟﺍﻧﺪﺍﺭﯼ امکان ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﺍﺷﺖ .
ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﻣﻘﺎﻟﻪ ﮐﻪ ﻣﻬﻨﺪﺱ ﺁﺏ ﻭ ﮐﺎﺭﺷﻨﺎﺱ ﻣﺤﯿﻂ ﺯﯾﺴﺖ ﺍﺳﺖ، ﺳﻪ ﺷﺮﯾﮏ ﺟﺮﻡ ﺩﺭ ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﺁﺏ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺭﺍ " ﻋﻮﺍﻣﻞ:
ﻃﺒﯿﻌﯽ" ( ﺧﺸﮑﺴﺎﻟﯽ )، "ﺣﮑﻮﻣﺖ " ﻭ "ﻣﺮﺩﻡ " ﺍﯾﺮﺍﻥ می خوﺍﻧﺪ !
ﺟﺮﻡ ﺩﻭلت :

پرینت

باز هم دردِ مردم

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . Posted in رویدادها و مطالب ارسالی اعضاء و کاربران :


سلام ...دوستان عزیز ...دردِ مردم ...یعنی ..دردِ ما ...به اکثر دولتمردان و مسئولین هم برای اینکه گِره ای از کار مردم وا کنند نیست!!...

یک ایمیل ...متاثر کننده بدستم رسید!! ...منتشر میکنم ...مطمئنم ...هیچ , مسولی با ما یا این خانم محترم که دارا ی تحصیلات کارشناسی ارشدِ جامعه شناسی و همسرش که دکترای شیمی هست ...نخواهد گرفت...اما من ایمیل را هم میگذارم...از دوستان گروه ...چنانچه کسی , کاری از دستش میاد ...دریغ نفرمایند ... خصوصاً از جناب دکتر سلجوقی و جنابِ مهندس جمالی توقع بیشتری دارمارادتمند - محمدعلی اثنی عشری ...مدیر وبسایت کارآفرینها

سلام خسته نباشید .من امروز برنامه خانم مقیمی رو از شبکه یک دیدم و با گشتنم رسیدم به این آدرس،