احد عظیم زاده - برترین صادرکننده فرش ایران - مالک و مجری پروژه بزرگ ملی قو

احد عظیم زاده - برترین صادرکننده فرش ایران - مالک و مجری پروژه بزرگ ملی قو

 

 

 

 

تندیس طلائی سال 2002

از لندن

 

تندیس الماس کیفیت

و مدیریت سال 

2004 از فرانکفورت

     تندیس پلاتین سال 2003

         از نیو یورک

 

 

پرینت

احد عظیم زاده - برترین صادرکننده فرش ایران - مالک و مجری پروژه بزرگ ملی قو

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in معرفی کارآفرینان و شرکتهای منتخب

Share this post

احد عظیم زاده در 10 آذر 1336 در اسفنجان در شهرستان اسکو متولد شد در هفت سالگی پدرش را از دست داد و به همین دلیل امکانات مالی اجازه نداد به مدرسه برود. از کلاس اول مجبور شد پشت دار قالی بنشیند و قالیبافی کند و شبها درس بخواند، آرزو داشت خلبان یا پولدار شود و برای رسیدن به آرزوهایش بسیار زحمت کشید، کارش را با به دوش کشیدن پشتی و قالی های کوچک و بردن آن به اسکو برای فروش آغاز کرد، پنج سال به سختی کار کرد که بسیار دشوار بود، اما پشتکار و اعتقاد به هدف با توکل به خدا، تحمل سختیها را آسان می کرد. در 18 سالگی توانست  با پس اندازی که داشت و وامی که گرفته بود سرمایه اش را افزایش دهد و توانست یک کارگاه قالیبافی راه بیندازد.

سپس به هامبورگ رفت، به سالن ها و انبارهای فرش سری زد و با سلیقه آنها آشنا شد. در آنجا متوجه شد که ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس می روند، ویزای 15 روزه گرفت و به سوئیس  رفت در آنجا یک تاجر ایده فرش گرد را به او داد و به ایران بازگشت یک ساختمان اجاره کرد و شروع به بافت فرش گرد کرد، چند نمونه که بافت سر و کله تاجران آلمانی پیدا شد در اولین معامله آنها 5/6 میلیون تومان پول نقد پرداختند و 6 میلیون تومان هم چک داده، به این ترتیب کسب و کارش رونق گرفت با توجه به فعالیت های ایشان در زمینه فرش،  تندیس طلایی از لندن در سال 2002، تندیس پلاتین از نیویورک در سال 2003، تندیس الماس از فرانکفورت در سال 2004، تندیس صادر کننده نمونه در سال 88 و تندیس برند برتر از سازمان توسعه و تجارت در سال 88 را دریافت نموده اند.
در سفرهای زیادی که به کشورهای مختلف جهان داشتند از هتل های زیادی بازدید کردند، در بازدید از هتل های معروف جهان تصمیم گرفت وارد کار ساخت و ساز شود و بزرگترین پروژه تفریحی، توریستی، تجاری، مسکونی و هتل 5 ستاره دولوکس بین المللی را از سال 88 در شمال کشور واقع در استان زیبای مازندران شهر سلمانشهر (متل قوی سابق) آغاز نماید و تاکنون 180 میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری کرده است، بیشتر مصالح این پروژه خارجی و از بهترین نوع است.

معرفی پروژه