توضیح و در خواست مدیریت وبسایت کارآفرینها:

علی رغم مشکلات و تنگناهائی که برای کار و خلاقیت در بخش خصوصی وجود دارد و با عنایت به اینکه متاسفانه در بسیاری موارد, دولت و بخشهای اقتصادی وابسته, رقیب شرکتها و فعالان اقتصادی در بخش خصوصی میباشند. کم و بیش , شرکتها و کارآفرینانی بعضاً گمنام هستند که درکار و فعالیتهای خود موفق بوده و به حرکت شتابان و رو به رشد خود ادامه میدهند , سعی و تلاش ما براین است تا در حد توان و امکان خود بتدریج این کارآفرینان و شرکتها و فعالیتهای آنان را معرفی کنیم.

از علاقه مندان و دوستداران رشد و توسعه اقتصادی کشور در بخش خصوصی و مدیران و کارآفرینان ارجمند توقع داریم در تماس با مدیریت وب سایت کارآفرینها ازطریق ایمیل pzasna@gmail.com ضمن ارسال بروشورها, اطلاعیه ها و برنامه های خود و شرکتهای مورد نظر , در معرفی هرچه بهتر و بیشتر ایشان مارا یاری فرمایند تا در مجموعه ایجاد شده در وبسایت, ( کارآفرینها و شرکتها) مطالب و برنامه ها و حتی کالاها و محصولات و خدمات آنها را بنحو شایسته و در صفحات مستقل و با لوگو و آرم آنها منتشرنمائیم.

پرینت

مجتمع کشاورزي کندلوس - دکتر علي اصغر جهانگيري

نوشته شده توسط دکتر علي اصغر جهانگيري on . Posted in معرفی کارآفرینان و شرکتهای منتخب

Share this post 

گاه‌شمار زندگي:

دكتر علي اصغرجهانگيري متولد اسفندماه سال 1325 در روستاي كندلوس از توابع كجور است.وي پس از اتمام دوران تحصيلات ابتدايي و متوسطه در ايران راهي آمريكا مي‌شود و در ايالت تگزاس در رشته حفاري چاه نفت ادامه تحصيل مي‌دهد . پس از تحصيل به ايران بازمي‌گردد و به دليل پذيرفته‌شدن در بورس سازمان‌ملل متحد در دانشکده وين در رشته پلمير و الياف مصنوعي تحصيل خود را آغاز مي‌كند.

دكتر جهانگيري زماني كه به ايران بازمي‌گردد در كارخانجات سيمان تهران مشغول به كار مي‌شود و همزمان با كار در كنكور دانشگاه پلي‌تكنيك پذيرفته مي‌شود و كارشناسي ارشد مهندسي نساجي مدرك تحصيلي بعدي اوست.

 وي به مدت ده سال مديريت شرکت توليددارو را به عهده مي‌گيرد و همزمان با وقوع انقلاب، كارخانه هگزان كه توليدكننده محصولات شوينده و بهداشتي بود را تاسيس مي‌كند.

  همزمان مجتمع كشاورزي كندلوس را هم احداث مي‌ کند با اين هدف كه بتواند براي منطقه محروم و دورافتاده كندلوس كاري انجام دهد. ثبت موسسه فرهنگي و خيريه نيز از پروژه‌هايي بود كه همزمان با هگزان و مجتمع كشاورزي كندلوس انجام ‌داد.

دكتر جهانگيري در زمان جنگ به دانشكده لندن مي‌رود و موفق به اخذ مدرك PhD از دانشگاه North field در رشته جامعه‌شناسي مي‌شود. ايشان به منظور افزودن بار اطلاعاتي خود سفرهاي بسياري به اقصا نقاط دنيا کرد و هوشمندي و استعداد خود را در زمينه‌هاي فراواني آزمود.

تجارب کاري:

تجارب کاري او درعرصه هاي متنوع به ترتيب تاريخي به شرح زيرمي باشد:

کمپاني بايرن جکسون آمريکا درزمينه حفاري چاه نفت

سيمان تهران (مسئول آزمايشگاه حفاري چاه نفت )

آلومينيوم دورال (مديرپروژه ها )

شرکت پايه گذار (مديرپروژه صنايع بسته بندي سولفاتيک )

مديرعامل شرکت توليد دارو

مديرعامل مجتمع کشاورزي کندلوس

مديرعامل شرکت هگزان شيمي

بنيان گذار موزه کندلوس

موسس بنياد خيريه کندلوس (دارنده مقام اول درايران براساس گزارش وزارت کشور )

صاحب امتياز موسس فرهنگي جهانگيري

داراي پروانه تحقيقات علمي

موسس شرکت نوشدرمان توليد کننده داروهاي بين المللي از منشا طبيعت

موسس و مدیر شرکت سیبون


 

 فعاليتهاي فرهنگي :

1- کارشناسي برنامه علم وزندگي درراديو         

2- کارشناس برنامه روزنه ها درراديو

3- چاپ ونشر  ( ناشر ۱٢جلد کتاب درزمينه هاي علمي ومذهبي نويسنده  چندین جلد کتاب و شاعر)

4- بازسازي واجراي بيش از ٢۰ ملودي موسيقي

5- احداث واهداي موزه کندلوس به مردم ايران          

6-  تحقيق وتوليد

7- آموزش کارآفرینی در دانشگاه‌ها (مثل دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران)‌ و موسسات آموزشی به جوانان علاقه‌مند و کمک به آن‌ها برای راه‌اندازی کسب و کار شخصی خودشان

 ويژگيهاي شخصيتي

•         پشتکار وسخت کوشي

•         عشق به مملکت وکار

•         ريسک پذيري

•         اخلاقگرايي

•         نوآوري وتنوع درکار

انسان دوستي ريشه گرفته از حس لطيفش ، سرسختي وتسليم ناپذيري ، انگيزه بالا براي رقابت کاري ، بلندپروازي ودور انديشي ، قدرت ايده سازي وايده پروري ،قدرت اجرايي که همگي دست به دست هم داده اند تا از او کارآفريني تمام عيار بسازند .

الگو

این کارآفرین برتر که  10 سال مدیرعامل تولید دارو بوده، معتقد است الگویش در مدیریت کارآفرینانه ، معاون وی در این کارخانه بوده که با ایده " بشکنیم و بسازیم" باعث شده جسارت و خلاقیت دوران کودکی او تقویت شود.

منبع و منشا ايده:

دانش غني وتجربيات فراوانش درزمينه‌هاي مختلف والهام گيري او از منابع طبيعي وذخاير کشور بسيار درجهت گيري اين امرتاثير داشته است. پردازشگر ذهني او ازهمان طفوليت فعاليت بدون وقفه‌اش را آغاز کرد و خلاقيت و نوآوري که در وجودش بود سهم بسزايي در ايده سازي او داشته است .

 شروع کارآفرینی:

او آغاز زندگی کارآفرینانه خود را پس از استعفا از تولید دارو و آغاز کسب و کار با 9000 تومان سرمایه می­داند که پس تجربه چند کار کوچک ، تصمیم به راه­اندازی کارخانه و تولید محصولاتی با نام هگزان می­گیرد و پس از فراز و نشیب بسیار در سال 1374با 5/2 میلیارد تومان وام و بدهی کارخانه را واگذار و دوباره کسب و کار را از صفر شروع می کند.

دکتر جهانگیری این بار وارد عرصه­های کشاورزی و اکوتوریسم می­شود و موفق به احداث یکی از دیدنی ترین مناطق توریستی کشور در کندلوس و معرفی و پرورش گونه­های جدیدی از میوه­ها و گیاهان دارویی می­شود.


 

 دیدگاه ها

او به اصل وجود سرمايه به عنوان واژه اي مقدس اعتقاد دارد و آنرا لازمه پيشرفت، سلامت و بهداشت  تحصيلات و رفاه عمومي ذکر مي‌کند و نيز  به سرمايه دار چون شخصيتي ارزشمند که با پشتوانه عشق طي طريق مي کند، مي نگرد و در اين خصوص احکام اساسنامه اش را اينگونه بر مي شمارد.

1- مالکيت محترم است 

2- سرمايه دار شريف است وچون شعور وآگاهي دارد، سرمايه دار شده است.

3- سرمايه گذار عاليجناب است تا باور کند آدم مهمي است. 

او ديدگاه کاملاً فرهنگي اش به مسائل ونگاه باريک بينش به تمام افقهاي پيش رو ازاين منظر را اينگونه توجيه مي کند: « احساس فرهنگي من خيلي غلبه دارد براحساس صنعتي‌ام. بعد فرهنگي اين سرزمين آنقدر بالاست که من دست به هرکاري مي زنم بايد به نوعي با پوشش فرهنگي درارتباط باشد وگرنه هيچ صنعتکاري همه را ازصنعت درنمي آورد که به کار فرهنگي مشغول کند. من نسبت به کشاورزي ديدي فرهنگي دارم. درست است کارتوليدي است ولي من بايستي به روستاييان آموزش دهم  و بگويم چه کار کنند. من بارها شده است براي اينکه خاصيت گياهان را توضيح بدهم با پيرمردها و پيرزنها براي چيدن گياهان رفته‌ام و حتي  برخي از آنها آش درست کرده اند و من خاصيت مواد راتوضيح داده ام. اين يک کار فرهنگي است.»

وي اختناقي که دربرخي موارد سطح جامعه را پوشانده است راعاملي جهت شکوفايي آن موردمي داند  واعتقاد دارد که شکوفايي دراختناق بوجودمي آيد .

او داشتن انگيزه ( مالي ،اقتصادي ،جاه طلبي ، سياسي ، ..) براي هرکاري رالازمه پيشبرد انجام موفق آن کار مي‌داند. و بالاخره اينکه فراهم‌کردن بستري مناسب درجهت رقابت کاري باعث افزايش انگيزه افراد و پيشرفت  و توليد و توسعه مي داند  و مي‌گويد که:«تمامي مسيرهايي را که سابقه تجربه آن را داشته به عنوان درهاي رقابت براي سايرين باز گذاشته ام. خيلي دوست دارم که افراد مختلف بيايند و کارهاي من راکپي کنند که ارزش کار براي من از بين برود و من به فکر اين مسئله باشم که کارهاي بالاتري توليد کنم به اين دليل که تکنولوژي کار بالاست و يک اطلاعات علمي بالا مي طلبد.»

 تامين منابع مالي:

خود براين باور است که اگر هرفردي بتواند بجاي هرکاري فضاي تاريک ذهنش را روشن کند، مي تواند آنقدر سرمايه از پستوهاي تودرتوي آن بيرون بکشد که اصلاٌ نداند آنها کجا بوده اند. او درموردجمع آوري اشياء قديمي به نوعي قصد داشته است که دست به سرمايه سازي بزند چنانکه مي گويد:" آن روز که من اينها راجمع مي کردم فکر مي کردم يک انگيزه اي بشود براي تحول اقتصادي."


 

انگیزه ها:

 دکتر جهانگیری در مورد انگیزه خود در تاسیس مجتمع کشاورزي کندلوس این گونه می گوید:

 «به دليل عشق به ايران به دنبال راهي بودم كه دينم را نسبت به آن ادا كنم لذا يك منطقه محروم از كشور را انتخاب كردم و به وزارت كشور نامه‌اي ارسال و جريان را توضيح دادم در پاسخ نامه برايم نوشتند كه در جغرافياي ايران چنين منطقه‌اي وجود ندارد. به من برخورد كه حتي وزارت كشورهم از وجود اين منطقه آگاه نيست.

 ابتدا فكر كردم كه چگونه مي‌توانم فقر را در اين منطقه ريشه‌كن سازم لذا به توزيع قند، چاي و ساير مايحتاج زندگي پرداختم اما متوجه شدم بايد ماهيگيري را به مردم ياد دهم نه ماهي خوردن را! در اين سرزمين چيزي وجود نداشت جز يك طبيعت منحصربه فرد و چشم‌نواز.

  لذا به مطالعه گياهان آن منطقه پرداختم و ياد گرفتم چگونه طبيعت را به خدمت بگيرم سپس اقدام به راه‌اندازي لابراتوار و مدرسه كردم. به دانش‌آموزان آموختم گياهان دشت‌ها را بچينند و به لابراتوار بفروشند تا هزينه تحصيل خود را هم از اين طريق تامين نمايند. به اين ترتيب 184 نفر از 30 روستا مشغول تحصيل و كار شدند و هزينه‌هاي تحصيل خود را هم از طريق چيدن گياهان تامين مي‌كردند.

 اين كارخانه يكصد فرآورده توليد مي‌كند و به اكثر كشورهاي دنيا صادر مي‌کند. من 250 گونه گياه را از سراسر دنيا جمع‌آوري كرده‌ام و به ايران آورده‌ام و همان برايم پشتوانه‌اي شد كه اهداف عمراني‌ام را ادامه دهم به 66 روستا برق‌رساني كردم، مخابرات،‌درمانگاه، مدرسه، موزه،‌ رستوران، پارك، فروشگاه و به طور كلي آنچه كه در زندگي امروز بشر ضرورت دارد در اين منطقه ايجاد كردم. من هيچ پشتوانه‌ مالي يا ميراث هنگفتي براي انجام اين امور در اختيارنداشتم هيچ ارتباطات نفوذي هم در سيستم‌هاي دولتي نداشتم بلكه فردي آزاد و مستقل و مفتخر به روستايي بودن هستم  .

 زماني كه مجتمع كشاورزي كندلوس راه‌‌اندازي شد چند پروژه ديگر راهم انجام مي‌دادم. حاصل تمام آن تلاشها تربيت مديركل، وكيل، شاعر، موسيقي‌دان، نويسنده و... از ميان 180 كودك بود كه مي‌خواستند همان چوپان، كشاورز و... باقي بمانند.

به دليل تلاش هايي كه در توسعه و آباداني كندلوس صورت گرفت اين منطقه جهاني شده است و دولت آن را به عنوان يك منطقه توريستي بين‌المللي انتخاب كرده است. كندلوس امروز قطب بين‌المللي توريستي است. سالي 60 هزار گردشگر داريم كه اتفاق پيش پاافتاده‌اي براي يك ايراني نيست.»


 

مشكلات:

زماني كه شركت‌ هگزان را با پتروشيمي شريك شد پس از مدتي متوجه شد حاصل 20 سال تلاش بي‌وقفه‌اش به صفر رسيده است و او مانده‌ و كوهي از بدهي كه پتروشيمي آنرا پرداخت نكرده بود و بانك او را مقصر مي دانست. لذا مجبور شد از طريق نزول بدهي ها را پرداخت كند و مجددا با اجاره يك دفتر كوچك كارش را از صفر آغاز نمايد. شرايط بسيار سختي پيش‌رو داشت، فشارهاي مالي زيادي هم به دوشش بود از سويي دو ميليارد تومان بدهي به بانك داشت و او را ممنوع‌الخروج اعلام كرده بودند دوراني را سپري كرده كه حتي هزينه روزمره هم به سختي تامين مي‌شد. اما تلاش كرد و با يك دفتر كوچك به توليد لوازم آرايشي بهداشتي پرداخت و براي اولين بار در ايران ژل كتيرا را روانه بازار مصرف كرد.

سپس با پوست ميوه‌هاي معطر چاي كيسه‌اي با 10 طعم مختلف را به توليد انبوه رساند كه آن‌هم با موفقيت روبرو شد. شبانه‌روز كار كرد تا توانست سراپا بايستد. بارها گفته‌است:« اگر مرا در كويرلوت رهاسازي پس از يك سال كه به كوير بياييد مشاهده خواهيد كرد كه در آنجا هم باغي درست كرده‌ام! »

در طي سالهاي فعاليت با شكست‌هاي وحشتناك و سنگيني مواجه بود حتي به دليل حضور درعرصه‌هاي فرهنگي كانديداي قتل‌هاي زنجيره‌اي هم شد. وزارت اطلاعات بعدها متوجه شد كه او فردي سياسي نيست بلكه عاشق ايران و سرزمينش است.

 كارآفرين:

به نظر دکتر جهانگیری كارآفرينی دو بخش دارد كه ريشه در ژنتيك و اكتساب از محيط دارد:

 «فردي كه از همان كودكي جاه‌طلب است و بزرگ فكر مي‌كند و ايده‌هاي متعددي در ذهن مي‌پروراند بايد دانست كه كارآفرين است و همين انسان كوچك، افق‌هاي بزرگي را مشاهده مي‌كند.

  شرايط زندگي و اجتماع در كارآفرين شدن افراد موثر است ما در اين جامعه و با اين دولت زندگي مي‌كنيم و مي‌دانيم كسي به دادمان نخواهد رسيد و حتي مورد تمسخر هم قرار مي‌گيريم. اگر ايده‌هايي در ذهن داريد آن را باور كنيد اما اگر به آن تحت عنوان سكو نگاه مي‌كنيد، كار نكردن را بهانه نكنيد.

 اگر آن اين ايده را باور داريد آن را بارور سازيد. من اعتقاد ندارم كه مسائل مالی مشكل بزرگي براي توقف باشد. طرح را مي‌توان با دوستان،‌ اطرافيان و بانك در ميان گذاشت و انجام داد. من براي تحقق ايده‌ام منزلم را به فروش رسانده‌ام اما از همان ابتدا به آن ديده اطمينان كافي داشتم. معقتدم كارآفرين نبايد عمرش از به انجام يك فعاليت اختصاص دهد. بايد سراغ فعاليت‌هاي ديگر هم برود و مثلا صد ايده را به نتيجه برساند. اگر كارآفرين در يك شغل باقي بماند ديگر كارآفرين نيست.»

 این کارآفرین فعال و خستگی­ ناپذیر که از سوی یونسکو و میراث فرهنگی به عنوان چهره ماندگار معرفی شده کشور ایران را به علت داشتن منابع عظیم انرژی و نیروی انسانی ارزان، بهترین جا برای سرمایه­گذاری می­داند اگر چه معتقد است سیستم دولتی و تکیه بر ثروت حاصله از نفت، یک  مانع اساسی در راه کارآفرینی بشمار می­رود وبهترین مسیر در این عرصه توسعه کسب و کارهای جدید خانگی و کوچک است.

او بزرگترین آرزوی خود را ایجاد پنج میلیون فرصت شغلی برای جوانان ایرانی می­داند و معتقد است این کار فقط با دورنگری و ایده­ها و روش­های نو امکان­پذیر است و ادامه سبک سنتی کشاورزی و صنعت و بازار در ایران جواب نمی­دهد.

گفتنی است در سال 1388 دکتر جهان‌گیری به عنوان کارآفرین نمونه کشور برگزیده و معرفی شدند.


 

متن کامل و به روز شده دکتر جهانگیری تا سه شنبه بیست و نهم فروردین 1391ساعت 9:31 

 

***به نام خدا ***

 

رزومه دکتر علی اصغر جهانگیری  

 

1-مشخصات عمومی:

 

نام:علی اصغر          نام خانوادگی:جهانگیری         نام پدر:حسین       تاریخ تولد:1324 محل تولد:کجور کندلوس                  محل صدور:نوشهر                     ش.شناسنامه:548

 

نشانی محل اشتغال: تهران-میدان 7تیر-اول کریمخان-پلاک26-طبقه4 تلفن:4/88843402            شماره نمابر:4-88843402 2-

 

وضعیت استخدامی: در طول عمر همواره بصورت بخش خصوصی بنیانگذار و مجموعه های مختلف را مدیریت نمودم.


 

 

3- سوابق علمی و تحصیلی:

 رديف  عنوان  درجه تحصيلي  تاريخ  نام موسسه ومحل اخذ آن

  1-    فوق ليسانس ـ نساجي 2-1351 دانشگاه اميركبير ( پلي تكنيك )

 

2-   دكترا ـ جامعه شناسي 1379 دانشگاه لندن (نورت فيلد )

 

3-    تخصصي ـ حفاري چاه نفت 1350 كمپاني مايرون جكسون آمريكا دالاس

 

4-    تخصصي ـ پلاستيك و پليمر 1352 دانشگاه وين اطريش 

 

4-خدمت آموزشی در داخل و خارج از کشور:

 

رديف، نام موسسه محل تدريس، مقطع تحصيلي عناوين دروسي كه تدريس نموده اند

 

1- دانشگاه صنعتي شريف، مهندسي كار آفريني ـ اشتغال زايي

 

2- دانشگاه تربيت مدرس، كارشناسي، گياهان داروئي ـ فرآوري

 

3- دانشگاه تهران، كارشناسي ارشد، خود اشتغالی

 

4- موسسه مهر پویان كارشناسي ارشد خود اشتغالی

 

5- مراکز استانها كارشناسي کارآفرینی در  خود اشتغالی

 

6- رادیو ایران كارشناسي کارآفرینی در  خود اشتغالی

 

  5- تاليف ، تجديد چاپ همراه با تجديد نظر ، بررسي نقد ، تصحيح ، ترجمه كتاب 

 

  رديف تاليف موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

1- كندلوس،  تاليف موسسه فرهنگي جهانگيري 85 ـ 1370 علي اصغر جهانگيري

 

2- مارجانف  تاليف موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

3- مينا و پلنگ،  تاليف موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

4- درمان در خانه،  تاليف موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

5- تكنولوژي ساخت دارو، 

 

6- پيشتر از مرحله عاقلي  چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

روزنامه سفر گيلان

 

7   چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

ا8- ستوناوند، چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

9- فرهنگ لكي ، چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

10- تاريخ بدخشان، چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

11- قنديه و سمريه، چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

12- راهنماي قطقن، چاپ و گرد آوري موسسه فرهنگي جهانگيري علي اصغر جهانگيري

 

13- بنادرو جزايز خليج فارسف  تاليف (زندگي نامه بنان) موسسه فرهنگي جهانگيري

 

14- از نور تا نوا ، بیوگرافی موسسه فرهنگي جهانگيري تهران علي اصغر جهانگيري

 

15- مردان صنعت ، بیوگرافی موسسه فرهنگي جهانگيري تهران علي اصغر جهانگيري

 

16- رنج و گنج ، تالیف موسسه فرهنگي جهانگيري تهران علي اصغر جهانگيري

 

17- خود اشتغالی ، تالیف موسسه فرهنگي جهانگيري تهران علي اصغر جهانگيري

 

18- برگزیده اسناد تاریخی 

 

19- حافظ به روایتی دیگر

 

  6- اختراع و ابتكار و ارائه آثار هنري


 

 

رديف نام اختراع ، ابتكار يا اثر هنري محل انجام يا عرصه اثر تاريخ و محل ثبت:

 

1- فرش پائيز كندلوس نمايشگاههاي بين المللي 1375

 

2- مايع لباسشوئي بجاي پودر تهران 1370 

 

3- توليد يكصد محصول آرايشي مازندران 1386-1363 

 

4- مبلمان فضاي سبز از سيمان مازندران 1380-1360

 

5-   نوشابه گازدار شفابخش گياهي مازندران 1381

 

6- سيگار بدون نيكوتين شفابخش مازندران 1384

 

7- قرص لاغری از منشاء گیاه تهران 1387

 

  7- راه اندازي يا تاسيس و يا فعالسازي و گسترش موسسه يا واحد يا رشته هاي جديد و تحصيلات تكميلي   

 

1- آزمايشگاه سيمان چاه نفت 1350 سيمان تهران

 

2- مجري پروژه آلومينيوم دوران 1352 شركت دوران

 

3-  صنايع بسته بندي ايران 1354 شركت توليدارو

 

4-  سولفات سديم ايران 1356 شركت سولفاتيك

 

5- تولیدارو 1356 گروه سرمایه گزاری البرز

 

6- بنيانگذار شركت هگزان 1358 شخصي

 

7-  بنيانگذار مجتمع كشاورزي كندلوس 1363 شخصي

 

8-  بنيانگذار موزه و موسسه فرهنگي جهانگيري 1363 شخصي

 

9- بنيانگذار موسسه خيريه كندلوس 1370 شخصي

 

10- بنيانگذار شركت سيبن 1380 شخصي    


     

 8- شرکت فعال در انتشارات مجلات معتبر ردیف نام و نوع مجله تاریخ شروع:

 

1-  مجله  دانستنیها 1365

 

2- مجله کارآفرینان 1385

 

3- مجله پلاستیک 1373

 

4- مجله دور دنیا 1387

 

5- مجله گوتنبرگ درسوئد 1355

 

6-  مجله آمریکائی که نامش بخاطرم نیست 1353

 

7-  مجله پارسه 1385   

 

  9- عضویت در مجامع علمی داخلی و خارجی رديف نام مجمع موضوع فعاليت

 

1-  سازمان تبليغات اسلامي حوزه هنري

 

2- موزه فرش ايران كارشناس

 

3- هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس كار آفرين

 

4- ايكوم عضويت

 

5- دانشگاه صنعتي شريف اشتغال و اتاق فكر

 

6- باشگاه انقلاب عضويت

 

7- موسسه كار و تامين اجتماعي عضويت

 

8- انجمن مازندرانيهاي مركز رفع تنگنا در مازندران


  

9- مسئول فني وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشكي  ;کنترل محصولات تولیدی

 

10- تشویقها و جوائزو نشانه ها و مدالهایی که در یافت داشته اید.

رديف عنوان تاريخ دريافت علت دريافت محل دريافت:

 

 

 

1-  سردار سازندگي 1379 تشويق كندلوس

2- ميراث فرهنگي 1384 تشويق كاخ نياوران

3- جهاد كشاورزي 1381 واحد نمونه  ساری

4- صنايع 1382 کارآفررین   تهران

5- كانون هنرمندان 1378 تشويق تهران

6- تقدير 1383 همكاري اصفهان

7- مردي از كجور 1381 همكاري مازندران

8- فرآورده بهتر 1375 توليد نمونه تهران

9- لوح سپاس 1387 خدمات عمرانی ساری

10- کمان و کماندار 1387 خدمات فرهنگی گیلان

11- مجوز 1387 فعالیت فرهنگی هیت وزیران  

11 - مقالات در مجلات معتبر داخلی: عنوان كتاب نوع مقاله تاريخ چاپ و نام مقاله                      مجله دانستنيها كندلوس 1352

كار آفرينان ايران

 زنده باد ايران علي اصغر جهانگيري 1365

 سيماي هنرمندان علي اصغر جهانگيري 1380

مردم گياه مازندران 1381  

پيدايش عينك در ايران فيزيك و عدسيها 1386 

 

 مردان صنعت معرفي جهانگيري 1382

مجله معرفی گباه آلوئه 1387

 

 

12- مقالات در سمینارها و کنفرانس های داخلی وخارجی

رديف نوع مقاله نوع مقاله تاريخ چاپ در مجله يا ارائه در سمينار:

 

1- مركز تحقيقات در ايران علمي سازمان ملل 

2- نقش رنگ در فرش علمي مجله فرش 

3- كه سرمايه جاودان قيمت كار كاربري 

4- اشتغال در ماهشهر و عسلويه سخنران  

5- سمینار در دانشگاه آزاد اشتغال 

6- سمینار در دانشگاه شریعتی اشتغال 

7- سمینار در دانشگاه علوم و تحقیقات اشتغال 

8- سمینار در دانشگاه آمل اشتغال  

9 - برگزاری سمینار  در اهواز , اصفهان , شیراز , کرمانشاه , تبریز , دزفول , تهران , کار آفرینی                  

 

 

 13 - صداوسيما :


 

1- برنامه علمي با طبيعت 

2- برنامه ايران ما

3- موسيقي تاريخي ايران كارگردان مرتضي احمدي 

4- سریال آبی ها 

5- نگاهی به تاریخ 

14-  همكاري با راديو :

 

 

1

- برنامه علم و زندگي 

2- راه شب 

3- رادیو فرهنگ

4 - شبكه جام جم بين‌المللي : گياه و اقتصاد در ايران 

5-تلويزيونهاي بين‌المللي : ZDF آلمان  مصاحبه و گزارش BBC رپرتاژ و  CNN 

6- رادیو تجارت 

15- برگزاری سمینار

ارائه صدها سمینار در زمینه خود اشتغالی، کارآفرینی و خلاقیت در مراکز استانها و دانشگاههای مختلف از جمله:

1- دانشگاه شریف 

2- دانشگاه تبریز

3- دانشگاه دزفول 

4- دانشگاه خوراسگان اصفهان 

5- دانشگاه تربیت مدرس 

6-  دانشگاه آزاد زاهدان 

7- دانشکده اقتصاد زاهدان 

8- دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران           

 مؤسسه همياري كندلوس شامل هزاران خدمات كوچك و بزرگ در كشور شامل :

 

 

1- بورسيه تحصيلي به دانشجويان 

2- درمان و جراحي صدها انسان بي‌پناه 

3- كمك به احداث بهزيستي در ساوه 

4- آموزش و همكاري با شهرستان شاهرود 

5- توزيع موادغذايي و وسايل كمك آموزشي و لباس 

6- كمكهاي مالي 

7- احداث پل ، حمام ، تعمير مساجد و مدرسه و صدها خدمات ديگر كه در صورت لزوم ليست و مدارك آن ارسال خواهد شد. 

 

16- عنوان كتابهايي كه در دست اقدام است :              

 

17- موسيقي و ملوديهاي مازندران كه بصورت نوار و سي‌دي عرضه شده :

 

 

1- سرشت تلخ تأليف جهانگيري 

2- ديو سفيد از افسانه تا حقيقت   تأليف جهانگيري 

3- حافظ به روايتي ديگر         

 

تأليف جهانگيري

4- تقسيم بندي انسانها  

 تأليف جهانگيري 

 

1- سفري به كندلوس 

2- صداي زنگ

3- بازگشت 

4- هنرمندان ايران در كندلوس 

5- اعجاز عشق

6- ترانه‌هاي كجور مازندران 

7- نغمه‌هاي خاموش 

8- بيشتر از مرحله عاقلي 

9- عشق جاويد (سرود حماسي مازندران) 

10- ريشه‌ها و انديشه‌ها  11- يك روز در دهكده (فيلم) 

12- اسرارالخفيه (فيلم) 

13- دراويش قادري (فيلم)

14-  (18) سال با كسري (فيلم) 

15- خفتگان در خاك شامل 11 سي‌دي

16- 400 فيلم در رابط با كسب و كار

17- فروشندگان بذر جهان

18-سیصد سوژه مشاغل

19- نگاهی تازه به کشاورزی

 

 

 

18- فعاليتهاي عمراني در دست اقدام :

مؤسسه همياري كندلوس شامل هزاران خدمات كوچك و بزرگ در كشور شامل:

 

1- بورسيه تحصيلي به دانشجويان 

2- درمان و جراحي صدها انسان بي‌پناه 

3- كمك به احداث بهزيستي در ساوه 

4- آموزش و همكاري با شهرستان شاهرود 

5- توزيع موادغذايي و وسايل كمك آموزشي و لباس 

6- كمكهاي مالي

 

7- احداث پل، حمام، تعمير مساجد و مدرسه و صدها خدمات ديگر كه در صورت لزوم ليست و مدارك آن ارسال خواهد شد. 

  

19- انجام كار برجسته در استان مازندران :

 

 

رديف نام كار سطح (شهرستان- استان) زمان توضيحات:

 

1- موزه مردم‌شناسي نوشهر 1358 منطقه محروم كجور احداث موزه 

2- مجتمع كشاورزي كندلوس نوشهر كجور 1363 آشنائي كشور با ارزش گياهان 

3- پارك - رستوران نوشهر كجور 1370 اقامت براي گردشگران 

4-مهمانسرا فروشگاه نوشهر كجور 1370 اقامت براي گردشگران 

5- موزه گياهان جهان سلمانشهر 1378 باغ بوتاتيك قاره آسيا 

6- احداث مزرعه 40 هكتار 20 سال گياهان ژنتيك جهان   تأمين

 

7- آسفالت جاده كلاردشت     

 

8- حمام منوچهر كلا- خوشل- نيچكوه   

9- نهالستان شهر پشت   

10- CCU بيمارستان چالوس    

11- راه روستاي نيمور     

12- بستان متكا رودبار نوشهر     

13- آزمايشگاه محيط‌زيست    

14- جاده سينوا    

15- شبكه آب علي‌آباد مير   

16- كلينيك دامپزشكي    

17- مدرسه چالوس    

 18- ورودي علمده    

 19- مخابرات كندلوس     

 

20- برق‌رساني كلاردشت   

21- ساختمان دارائي    

22- سد خاكي صلاح الدين كلا    

 23- حمام مير كلا    

24- تكميل آسفالت دو ‌آب دشت نظير    

 

 و دهها پروژه عمراني در مازندران كه متعاقباً ارسال خواهد شد و همكاري و مشاوره با بنياد مسكن انقلاب اسلامي براي طرح بافت با ارزش كندلوس و بين‌المللي كندلوس


 {jcomments on}Share this post