توضیح و در خواست مدیریت وبسایت کارآفرینها:

علی رغم مشکلات و تنگناهائی که برای کار و خلاقیت در بخش خصوصی وجود دارد و با عنایت به اینکه متاسفانه در بسیاری موارد, دولت و بخشهای اقتصادی وابسته, رقیب شرکتها و فعالان اقتصادی در بخش خصوصی میباشند. کم و بیش , شرکتها و کارآفرینانی بعضاً گمنام هستند که درکار و فعالیتهای خود موفق بوده و به حرکت شتابان و رو به رشد خود ادامه میدهند , سعی و تلاش ما براین است تا در حد توان و امکان خود بتدریج این کارآفرینان و شرکتها و فعالیتهای آنان را معرفی کنیم.

از علاقه مندان و دوستداران رشد و توسعه اقتصادی کشور در بخش خصوصی و مدیران و کارآفرینان ارجمند توقع داریم در تماس با مدیریت وب سایت کارآفرینها ازطریق ایمیل pzasna@gmail.com ضمن ارسال بروشورها, اطلاعیه ها و برنامه های خود و شرکتهای مورد نظر , در معرفی هرچه بهتر و بیشتر ایشان مارا یاری فرمایند تا در مجموعه ایجاد شده در وبسایت, ( کارآفرینها و شرکتها) مطالب و برنامه ها و حتی کالاها و محصولات و خدمات آنها را بنحو شایسته و در صفحات مستقل و با لوگو و آرم آنها منتشرنمائیم.

Share this post

شرکت جهانکار اصفهان - سازنده بویلرهای فایر تیوب با استانداردهای جهانی - مهندس مرتضی ادهمی : مدیر عامل

 شرکت جهان کار اصفهان با کادری متخصص و توانمند طراح و سازنده تجهیزات تحت فشارپالایشگاهی, نیروگاهی,بویلرهای فایرتیوب,مخازن تحت فشار ومبدلهای حرارتی,تولید کننده قوطی هاولوله های فولادی,صنعتی,شوفاژی و گازی به قطر 25/1الی 6 اینچ می باشد

 

مخازن ذخیره
در صنایع شیمیایی، مواد ارزشمند، مانند بنزین یا گاز مایع طبیعی فرایندهای مختلفی از مواد شیمیایی خام مانند نفت خام جدا می شود و یا از آنها به وجود می آید. چند راه برای انتقال مواد خام از منابع تأمین کننده با واحد فرایندی وجود دارد که برحسب مورد و شرایط از یکی از آنها مانند خطوط انتقال و یا تانکر استفاده می شود. همچنین محصولات تولیدی نیز به روشهای مختلف به بازار داخلی و یا خارجی عرضه می شود. به دلایل زیادی ازجمله یکسان کردن کیفیت محصول، اندازه گیری حجم محصول جهت فروش، امکان بارگیری و انتقال به تانکر و یا کشتی در حداقل زمان ممکن و ... سبب می شود تا مواد محصول را بعد از تولید در مخازن یا تانکهای مناسب ذخیره نمایند. از اصطلاح تانک برای ظروف ذخیره سازی بزرگ و با کاربرد جابجا کردن، ذخیره سازی، اندازه گیری و حمل و نقل مایعات استفاده می گردد بعبارت دیگر مخازن چند وظیفه اصلی به عهده دارند:
1-ذخیره مواد اولیه و خوراک واحدها
2- ذخیره مواد واسطه، که در فرایند تولید می شوند.
3- ذخیره فراورده ها
4-ذخیره مواد برای بارگیری و پخش
5- همسان نمودن کیفیت محصول
6- معیاری جهت اندازه گیری حجم خوراک و محصول تولید شده
به طورکلی یک تقسیم بندی جامع و یکسان برای مخازن ذخیره وجود ندارد. طبقه بندی مخازن می تواند از دیدگاههای متفاوتی مانند شکل هندسی، نوع سیال و یا برحسب فشار بخار ماده ذخیره شده در آن باشد.
به طورکلی می توان مخازن ذخیره سازی را به دو دسته کلی مخازن روباز و دربسته تقسیم بندی نمود. گازها، سیالات آتشگیر، مواد شیمیایی خطرناک مثل اسیدها یا بازها و سیالاتی که از خود، گازهای سمی منتشر می کند باید در مخازن دربسته نگهداری و ذخیره شوند.
از مخازن دربسته می توان به مخازن با سقف ثابت، مخازن سقف شناور، مخازن کروی، استوانه ای و مخازن سرد اشاره نمود. باتوجه به اینکه مواد گوناگون دارای خواص شیمیایی و فیزیکی مختلفی هستند. لذا نحوه ذخیره سازی مناسب آنها با یکدیگر تفاوت دارد. از مهمترین پارامترهایی که باید در انتخاب نوع مخزن مورد توجه قرار گیرد، می توان به موارد زیر اشاره نمود: 
1- فراریت یا به عبارت دیگر فشار بخار
2- سمیت
3- میزان آتشگیری ماده موردنظر
 
انواع مخازن:
 - تانک های درباز
- مخازن با سقف ثابت
- مخازن با سقف شناور
-مخازن کروی و استوانه ای
-مخازن سرد
- مخازن خاص
برای اطلاعات بیشتر درباره بویلرها اینجا کلیک کنید: مقدمه ای درباره بویلر:

{jcomments on}
 

Share this post