گلدان سفال کوره ای درجه یک شهر همدان

پرینت

بهبود دكوراسيون داخلي با آنتيك و عتيقه

نوشته شده توسط karafarinha on . Posted in دنیای دکوراسیون - هنرهای دستی و سنتی

Share this post

 يکی از محبوب ترین عناصر دكوراسيوني در طول زمان همواره وسايل آنتيك و عتيقه بوده و هست و اين وسايل مي توانند به دكوراسيون خانه شما هويت و اعتبار بخشند. استفاده از وسايل آنتيك مختلف در دكوراسيون مانند ديگر اقدامات داراي اصول خاص خود است. در اين مطلب سعي داريم تا حد زيادي در خصوص نحوه استفاده از وسايل آنتيك در دكوراسيون جهت ارتقا و بهبود جلوه كلي خانه برايتان صحبت كنيم. 

 

مبلمان عتیقه و وسايل دکوري عتيقه علاوه بر اينكه مي توانند به دكوراسيون زيبايي و هويت ببخشند نوعي سرمايه گذاري محسوب مي شوند زيرا بها و ارزش چنين وسايلي با مرور زمان بيشتر و بيشتر مي شود.

وسايل عتيقه و آنتيك را از فروشگاه هاي خاص و عتيقه فروشي ها مي توان خريداري كرد البته شناخت وسايل عتيقه اصل نياز به قدري مهارت دارد كه مي توانيد هنگام خريد از يك فرد خبره كمك بگيريد.

هر يك از وسايل عتيقه تاريخچه و داستان هاي جالبي را در خود نهفته دارند اينكه چه كسي آن را ساخته است و در گذشته متعلق به چه فرد مهم تاريخي بوده اند و چه دوران و عصري را به خود ديده است، مي تواند يكي از جالب ترين رازهاي نهفته در آن باشد.  قيمت وسايل عتيقه به نسبت قدمت آن ها و جايي كه در گذشته استفاده مي شدند متفاوت است. در حقيقت هرچه قديمي تر و اصيل تر باشند گرانترند.

 

•    وسايل عتيقه در اتاق خواب: از جمله وسايل عتيقه اي كه مي تواند جلوه اتاق خواب را متحول و دگرگون كند، دراور هاي عتيقه يا حتي دراورهايي كه به سبك قديمي و آنتيك ساخته شده اند هستند. اگر از جمله افرادي هستيد كه چيدمان سنتي و آنتيك را دوست داريد اتاق خواب بهترين فضا براي اجراي دكور دلخواه شماست. مي توانيد علاوه بر دراور از تخت و كمد آنتيك هم استفاده كنيد. در اين صورت ممكن است مجبور باشيد هزينه گزافي را صرف كنيد به همين دليل توصيه مي كنيم از وسايلي استفاده كنيد كه به سبك وسايل آنتيك ساخته شده اند.  
البته براي غني كردن جلوه دكوراسيون اتاق خواب استفاده از تمام وسايل به صورت عتيقه الزامي نيست! قرار دادن حتي يك آباژور عتيقه روي ميزي با روميزي ترمه و يا گلداني آنتيك پر از رزهاي خشك نيز مي تواند تاثير لازم و كافي را بر دكوراسيون اتاق بگذارد.

•    اتاق غذاخوري از ديگر فضاهاييست كه با كمك وسايل آنتيك مي تواند شكيل و بسيار اصيل شود. يك ميز غذاخوري و بوفه آنتيك مي تواند جلوه اي رويايي به دكوراسيون اتاق غذاخوري ببخشد. اگر بوفه خود را نيز با ظروف چيني آنتيك پر كنيد و يك آينه عتبقه نبز بر ديوار اتاق غذاخوري بياويزيد جلوه اتاق صد چندان مي شود. به همين دليل قرار دادن شمعدان هاي انتيك روي ميز غذاخوري را بسيار توصيه مي كنيم.

•    در اتاق نشيمن لازم نيست فضا را پر از وسايل عتيقه كنيد. تنها تعدادي وسايل عتيقه مي تواند براي هويت بخشي به دكوراسيون اتاق نشيمن كافي باشد. براي مثال يك گرامافون و تلفن عتيقه روي يك ميز گوشه اتاق نشيمن مي تواند بسيار با نفوذ و موثر باشد. و يا دو صندلي به همراه يك ميز آنتيك و يا يك ميز كنسول با آينه و شمعدان عتيقه نيز از ديگر وسايل مناسب و ايده آل براي قرار دادن در چيدمان اتاق نشيمن است.

•    براي استفاده از وسايل آنتيك در آشپزخانه نيز مي توانيد طبقاتي را در نظر بگيريد و روي آن يك سرويس عصرانه خوري قديمي و آنتيك را قرار دهيد و آن را با نور پردازي متمركز برجسته سازيد. هم چنين در صورت وجود فضاي كافي مي توانيد يك سماور عتيقه را روي كانتر آشپزخانه بگذاريد و ببينيد كه چگونه جلوه دكوراسيون آشپزخانه شما پربار و قوي مي شود.

اين نكته را فراموش نكنيد كه وسايل عتيقه به دكوراسيون رسميت مي بخشند و ذاتا داراي سبكي اصيل و كلاسيك هستند بنابراين چنانچه علاقه مند به جوي رسمي و كلاسيك براي قسمت هاي مختلف خانه خود هستيد حتما توصيه مي كنيم از چنين وسايلي در دكوراسيون خانه خود ستفاده نماييد.

    {jcomments on}

Share this post